Twitter'ın güvenilirsizliği

Hirok

Hectopat
Makaleler
1
Bu son olaylardan sonra görüyoruz ki Twitter kişisel verilerimizi korumayı başaramıyor ve ben şahsen Twitter kullanmayı bırakmayı düşünüyorum. Acaba siz bu son hack olayları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin benim verimi ne yapsınlar bu tür durumlarda. Devlet adamları, ünlüler ve büyük şirketler düşünsün, demek ki tüm Twitter çalışanları istedikleri zaman bu kişilerin hesaplarına tam yetkiyle erişebiliyor.

Bence komikti bu gece olanlar. Tüm büyük hesaplardan bize $1000 gönderin size geri $2000 dolar gönderelim diyerek keriz silkelediler bol bol.

uyueowtr.png

Son düzenleme:
Twitter'ın bunda suçu olmadığını düşünüyorum. Kullanıcılar şifresini kısa ve düzgün yapmaz ise bu tarz olaylar olur. Buna ek olarak sanal ortamda bunların olması çok normal, nasıl iyi birisi var ise kötü birisi de olmak zorundaysa. Zamanında İnstagram'da bu tarz olaylar fazlaca var idi, zaten insanların bu tarz gönderilere kanması da saçmalıktan başka bir şey değil. Aklı olan birisi BT'den gönderim yapıldıktan sonra hiçbir iz kalmayacağını bilir. Zaten dolandırıcıların ortak noktası BT kullanıcıları olmaları, sebebi ise iz bırakmıyor adam mis gibi parasını çekiyor ve hiç umursamıyor. Bu bahsettiğimiz insanların paraya da ihtiyacı yok bu tarz bir gönderiye de, bunu da düşünmesi gerekir. Eğer birey bunu düşünemiyor ve gönderiyor ise bırakın kendi kendini soymuş olsun, hiç acımam akıllanmayan insanlara.

@Motionless IN White Suç Twitter'ın. Twitter çalışanlarının kullandığı bir panelin hacklenmesi sonucu oldu. Bir adet panelin her hesapta istediğini yapabilecek kadar yetkiye sahip olması düşündürücü. Twitter hisseleri bu yüzden düşüşe bile geçti. Skandal bir olay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Motionless IN White Suç Twitter'ın. Twitter çalışanlarının kullandığı bir panelin hacklenmesi sonucu oldu. Bir adet panelin her hesapta istediğini yapabilecek kadar yetkiye sahip olması düşündürücü. Twitter hisseleri bu yüzden düşüşe bile geçti. Skandal bir olay.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunu bilmiyordum, gerçekten tek panel nasıl bu kadar yetkiye sahip? Yahut içeride çalışan birisi bilerek mi yaptı diye düşündüm şimdi, yani her şey olabilir.

Bunu bilmiyordum, gerçekten tek panel nasıl bu kadar yetkiye sahip? Yahut içeride çalışan birisi bilerek mi yaptı diye düşündüm şimdi, yani her şey olabilir.

Herhangi bir çalışanın işi mi henüz bir şey söylenmedi ama Twitter'ın kendisinden, bir panele erişim sağlandığı (veya hacklendiği) kesin. Kısa sürede maksimum para toplamak için bitcoin sitelerinin Twitter hesaplarıyla, ünlüler, siyasiler vb. hedef alınmış. Hesabını ne kadar güvene alırsan al Twitter paneli olunca durduracak bir güç yoktu, panelle beraber oyuncak gibi oynadılar tüm hesaplarla. Şimdi twitler silindi ama böyleydi gece.

Bu da kullandıkları Bitcoin hesabı, kaç kişi para göndermiş 😄

Bu da haber türkçe kaynak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı