Two Trees Bluer 3D yeterince filament akmıyor

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar Two Trees Bluer 3D yazıcıyı 2.el olarak geçen hafta aldım. Aldığım kişi test için bir çubuk bastı ve makineyı parçalayıp gönderdi. Şimdi bende aynı çubuğu basmaya çalışıyorum fakat Nozzle'dan yeterince filament gelmiyor. Elle itelediğim zaman sorun yok ama galiba extruder tam iteleyemiyor. Bu arada yazıcının teflon borusunun ucundan biraz kesip tekrar taktım acaba bu sorun oluşturmuş olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?
@Siyah Martı @NothingGood

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Two Trees Bluer 3D yazıcıyı 2.el olarak geçen hafta aldım. Aldığım kişi test için bir çubuk bastı ve makineyı parçalayıp gönderdi. Şimdi bende aynı çubuğu basmaya çalışıyorum fakat Nozzle'dan yeterince filament gelmiyor. Elle itelediğim zaman sorun yok ama galiba extruder tam iteleyemiyor. Bu arada yazıcının teflon borusunun ucundan biraz kesip tekrar taktım acaba bu sorun oluşturmuş olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?
@Siyah Martı @NothingGood
Sıcaklık kaynaklı olabilir.

Kullandığın filament tipi ve markası nedir?

PTFE boru ucunu tam düz kesemediysen ya da ezdirdiysen sebep o da olabilir.

Nozülü baskı sıcaklığına getirip açma teli ile nozülü yokla, tıkalı ise aç, açılmıyorsa değiştir, sonrasında uygun sıcaklıkta gene baskıyı dene. Uygun sıcaklık kullandığın markanın filamentine göre değişir.

Kullandığın filament tipi ve markası nedir?

PTFE boru ucunu tam düz kesemediysen ya da ezdirdiysen sebep o da olabilir.

Nozülü baskı sıcaklığına getirip açma teli ile nozülü yokla, tıkalı ise aç, açılmıyorsa değiştir, sonrasında uygun sıcaklıkta gene baskıyı dene. Uygun sıcaklık kullandığın markanın filamentine göre değişir.
Kullandığım filament Porima recycle PLA.
Ucunu düz kesmeye dikkat ettim ama yinede kontrol edeceğim.
Şuanda nozzle açma iğnesi yok sipariş edip dediğiniz gibi deneyeceğim.
Cevap için teşekkürler. :)

Filamenti ittiren motorun orada bir yay sistemi var. Yay sisteminin orada yayın sertliğini ayarlayan bir alyan vida olmalı. Eğer sıcaklık değerleriniz, borunuz ve nozzle'ınızda sorun yoksa alyan yardımıyla o yayı sertleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı