Recovery TWRP Backup Can not create '/data/media/0/TWRP' folder(required key not available). hatası

Yusuf Gökduman

Hectopat
Merhaba TWRP ile bir Custom ROM yükleyecektim ve ilk önce yedek alayım dedim ancak böyle bir hata verdi:

Can not create '/data/media/0/TWRP' folder(required key not available).
Failed to make Backup folder.

Bunu nasıl çözebilirim acaba? IMEI'nin silinmesinden korkuyorum😢

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kilidini kaldırıp tekrar dener misin?

Bu arada IMEI için Full Backup yapmana gerek yok. Sadece EFS dosyasının yedeğini alman yeterli, eğer olursa da silinirse oradan tekrar yükleyebilirsin.

IMEI'in silinmeden TWRP ile customROM yüklemek için şu adımları takip edebilirsin;

Ekran kilidini kaldırın.

1. TWPR'ye girin.
  2. Wipe - Format Data'ya tıkladıktan sonra yes yazıp onaylayın.
  3. Formattan tamamlandı yazısından sonra TWPR'den çıkmıyoruz. Ana ekrandan Reboot - Recovery yollarını izleyerek TWRP'yi yeniden başlıyoruz. Bu TWPR'nin uçmasını engelliyor.
  4. TWRP yeniden başladıktan sonra Wipe - Advanced Wipe yollarını izledikten sonra,
    -dalvik
    -cache
    -system
    -data
    seçeneklerini seçip wipe diyoruz.
  5. Şimdi yükleyeceğimiz ROM'u telefona atabiliriz. Root isterseniz onu da bu aşamada yükleyin.
  6. TWRP Install kısmından Rom dosyasına tıklayıp ROM'u flashlama işlemini başlatıyoruz.
  7. İşlem bittikten sonra Wipe - Cache / Dalvik yapıp Reboot - System yolunu izliyoruz. Telefonun ilk açılışı uzun sürer 15 dk kadar dokunmayın.
  8. (İsteğe bağlı) Root isterseniz tekrar TWRP ekranına gelip, Root dosyasını Install konumundan flashlayın ve Wipe - Cache / Dalvik yapıp Reboot System yolunu izleyin.
Bu şekilde IMEI numaranıza zarar gelmez ancak adımları doğru takip ettiğinizden emin olun.

Son düzenleme:
Evet denedim ancak hiçbir şey değişmemişti bu arada dosyalar falanda gözükmüyordu yani hiçbir şey yükleyemiyorum.
TWRP'nin klasik hatalarından birisi. Şunu söylemeliyim ki TWRP üzerinden IMEI'yi silmeniz imkansız. IMEI silinmesi için TWRP yüklü cihazı arayüzden Fabrika Ayarlarına döndürmeye çalışmanız gerek o zaman Hard Brick üzeri IMEI lost duruma düşer cihaz.

Sizin şu an korkmanıza gerek yok, yukarıda yazdığım adımları takip ederek Backup almadan istediğiniz ROM'u kurun, sonrasında güncel bir TWRP yüklediğinizden emin olun.

TWRP'nin klasik hatalarından birisi. Şunu söylemeliyim ki TWRP üzerinden IMEI'yi silmeniz imkansız. IMEI silinmesi için TWRP yüklü cihazı arayüzden fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmanız gerek o zaman hard brick üzeri IMEI Lost duruma düşer cihaz.

Sizin şu an korkmanıza gerek yok, yukarıda yazdığım adımları takip ederek Backup almadan istediğiniz ROM'u kurun, sonrasında güncel bir TWRP yüklediğinizden emin olun.

Tamamdır deneyeceğim teşekkürler.

TWRP'nin klasik hatalarından birisi. Şunu söylemeliyim ki TWRP üzerinden IMEI'yi silmeniz imkansız. IMEI silinmesi için TWRP yüklü cihazı arayüzden fabrika ayarlarına döndürmeye çalışmanız gerek o zaman hard brick üzeri IMEI Lost duruma düşer cihaz.

Hocam 6. adımdayken install kısmından ROM'u seçtim ve flashlama işlemine başladım ancak bu sefer de error: 1 diye bir hata aldım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-03-12-01-57.png
    Screenshot_2023-08-03-12-01-57.png
    172,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı