Çözüm TWRP Error 7 Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
40
Daha fazla  
Merhaba,
Birçok kişi ROM kurarken elbet bu hata ile karşılaşmıştır.
ERROR 7 :/
Bunun çözümü ise basit.
Dosyaları klasöre çıkartın.
META-INF>com>google>android klasöre çıkarttıktan sonra bu dosya yoluna gidin.
updater-script bu dosyayı notepad++ yardımı ile açın.
Kırmızı ile çizmiş olduğum kısmı eksiksiz silin. En başta ui_print kalacak şekilde.
Önce:

Sonra:

Bu şekilde yaptıktan sonra CTRL+S yapıp uygulamadan çıkalım.
ZIP dosyasına dönüştür diyelim.

İşlem bittikten sonra dosyamıza isim verelim:

Bu işlemleri telefonda da Zarchive ve txtpad uygulaması ile yapabilirsiniz. İşlemler aynı.
İyi ROM kurmalar

Teşekkürler yalnız dikkat edilsin çünkü o satırlarda cihazın uyumlu olup olmadığı kontrol ediliyor. Yanlış bir yükleme yapılırsa, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Notepad++ ile açtıktan sonra ui_print yazan yere kadar sileceksiniz. Sonra kaydedip çıkıyoruz. Tam olarak nasıl düzenleyemiyorsunuz?

Videolarda hep sizin dediğiniz gibi yapıyorlardı zaten.
Bende denedim.
Sorunsuz kuruldu ama reboot/system deyince ise yazılım açılmadı.
ROM AOSP ROM'du.
J7 Prime için.

Bu çözüm bende işe yaramadı. Bulduğum çözüm;
TWRP'nin bu sürümünde (3.0) SD karta ROM ZIP dosyasını attıktan hemen sonra ROM'u yüklemeye kalkınca error 7 alıyoruz. Yani TWRP ROM'u uyumsuz algılıyor. Bunun sebebi de sanırım format sonrası kalan recovery dosyaları.
Yapılması gereken SD karta ROM ZIP'ini attıktan sonra sistem dahil SD kart hariç her şeyi siliyoruz. (tabii en başında bir sistem yedeğinizin olduğunu varsayıyorum.)Hemen sonra yeniden başlattan recoverye tıklıyoruz. Sonra telefon yeniden başlayıp TWRP açılınca ROM'u yüklüyoruz.

Hocam SD kart bende okumuyor TWRP.
Wipedan SD kart deyince hata alıyorum Mount zaten olmuyor.
USB OTG olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…