TWRP yüklüyken Bootloader kilidi kapatırsam telefon çöker mi?

Sucukluİşlemci

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, telefonumun Bootloader kilidini açacağım TWRP yüklemek için root da atmam büyük ihtimal gerek duymuyorum, TWRP yükledikten sonra Bootloader kilidinin hep açık mı kalması gerekiyor? TWRP varken kapatsam Bootloader kilidini telefonda brick/hard brick yapar mı?

Merhaba arkadaşlar, telefonumun Bootloader kilidini açacağım TWRP yüklemek için root da atmam büyük ihtimal gerek duymuyorum, TWRP yükledikten sonra Bootloader kilidinin hep açık mı kalması gerekiyor? TWRP varken kapatsam Bootloader kilidini telefonda brick/hard brick yapar mı?
Bootloader kapatırsanız Stock ROM'da olmadığınız takdirde ciddi sorunlara neden olabiliyor. Ben Note 8'de öylesine denemiştim, telefonu EDL moddan kurtarabildik. Root varsa ciddi sıkıntı oluyor.

Temiz ve üretildiği ülkeye özel bir stock ROM kurman lazım kurmazsan brick olabilir.

TWRP de sorun yapabilir, sonuçta kurtarma modunda 3.parti yazılım var.

Sistem bütünlüğünün bozulduna dair uyarı verir ve şöyle bir ekran çıkar.

1658336479475.png

Büyük bir sorun değil, geri fastboot moduna girip tekrar unlock işlemini yaptığınız zaman düzelir.

Son düzenleme:
Sistem bütünlüğünün bozulduna dair uyarı verir ve şöyle bir ekran çıkar.

Eki Görüntüle 1457707

Büyük bir sorun değil, geri fastboot moduna girip tekrar unlock işlemini yaptığınız zaman düzelir.
Bu ekrana attığında EDL moda alarak cihazı kurtarabilmiştim. Sandığınız kadar kolay bir durum değil. Bende fastboot'a da girmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı