TWS önerisi

cagriaktas

Kilopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz günlerde de buna benzer bir konu açmıştım tekrar güncellemek istiyorum.
Bütçem aslında kısıtlı daha doğrusu günümüzde para pul tamam da kazancımız ve yarının ne kadar artacağı soru işareti bundan dolayı fazla para yatırmamak istiyorum fakat ya benim kalite algım ya da alt sınıfın gerçekten kötü olması bilmiyorum bir türlü kaliteye yanaşamıyorum.

Şimdi derdimi aktarayım Mi true Wireless silikonsuz kulaklıgım var metro ve otobuslerde özellikle kulaklıktan gelen sesi duyamayacak kadar dış ses alıyorum. Buna da ek olarak 2 sene oldu yaklaşık bataryasının tadı kaçmaya başladı bağlantı sorunları oluyor vs vs. kızılotesi sensör var kulaklıkta bu fazlaca hoşuma gidiyor açınca hemen eşleniyor kapatmasam bile kulaklıgı takınca kutusuna ses kapanıyor ve kulagımdan çıktıgı anda müzik duruyor bunlar beni tatmin ediyor. Karşı tarafa sesim güzel gidiyor bu da benim için en önemli unsurlardan birisi. Kulalık kulağımda fazla ısınmıyor bu da aradığım bir şey.
Derdimin girişi 2. paragraftı. Şimdi aradığım ürüne gelelim.
Arkadaşlar para para para. Gerçekten ozellikle son 1 senede tadımızı Türk lirası olarak değersizleşerek ve yabancı para olarak artarak tadımızı kaçıran ( en azından benim) nokta.

QCY T13: Bu kulaklıgı bu yaz almıştım. Sesi beni tatmin etmemişti. Mikrofon performansı da konustugum kişileri " sesin iyi gelmiyor ya napıyorsun" demeye kadar itmişti. Seste bir bulanıklık hissetmiştim. Açıkçası hoşuma gitmedi ama fiyatı hoştu hala daha fiyatı aynı

Ugreen Hitune T1: Yakın zamanda aldım ve iade ettim. Hem kulagıma oturmadı ( silikon uclarını değiştiriğim halde ) hem ses konusunda kendisini beğenmedim ( belki QCY t 13 daha iyiydi ) malzeme kalitesi bir miktar iyi idi. Uygulamasını da bulamadım.

JBL kafaüstü kulaklık: BT 500 modeli olması gerek. Tarzım değil fakat kullandım bir süre ses konusunda kulakliçi yukarıda saydıklarımdan iyi. Kullanımı benim tarzım değil.

Şimdi kablolulara gelelim.
JBL C150'si: Bass ve mid tonlarını alırken keyif veriyor. Son ses ve ses temizliği başarılı. Fakat telefonumda 3.5mmm olmadıgı için kullanamıyorum.

1 more kulak içi: Kullanmaktayım. Malzeme kalitesi fiyatına oranla gayet gayet başarılı. Yine bahsettiğim sebepten dolayı telefonda kullanamıyorum.

Şimdi olayı toparlayım. 500 liraya kadar bakıyorum aslında kulaklığı bana hem mikrofonu hem de sesi iyi olacak bir şey gerekiyor fakat bunların hepsi de 500 TL'yi geçmemesi gerekecek. Bilemiyorum var mı?

TWS kulaklıktan beklentim de JBL veya 1more kalitesinde ses vermesi bana.
Jabra modellerine de baktım bundan 1 sene once olması gerek 75 t alacaktım o kadar para verilir mi sorusunu sordum hayır diyerek yanıtladım. Şu an 2.5 katı olmuş fiyatı
Jabra Elite 2 baktım 800 lira da yuksek geldi şu an için.
Buraya kadar sabırla okuyanlara teşekkür ederim. Keşke diyorum keşke bunları buraya bu kadar detaylı yazacak kadar düşünmeden gidip alabilsek. Fakat türkiyedeyiz...

Geri
Yukarı