TXT dosyasını ".db" yapmak

Hocam bilmediğimden soruyorum, dosyayı yeniden adlandırıp sonundaki .txt'yi silip .db ekleseniz olmuyor mu? Yani konu açtığınıza göre belli ki başka bir mesele var.
TXT dosyası bir metin dosyasıdır ve istediğini yazabilirsin.

db dosyası ise veritabanı dosyasıdır ve insan okunabilir formatta değildir. Veriler excel gibi tablolarda saklanır ama bu tablolar excel gibi esnek değildir.Tabloların önceden oluşturulup neye hizmet edeceği belirlenmeli ve planlanmalıdır.

Hem bilgisayarların okuyabildiği hem hemde insanların okuyabildiği, db ye benzer bir formatta csv dosyasıdır. Özgürce verileri virgülle ayırıp saklarsın.

Konu sahibi bizi peygamber sanıyor. Vahiy indirtecek.

Add databese tıklayın o zaman.
Yok olmadı.

Neyse vazgeçtim.
TXT dosyası bir metin dosyasıdır ve istediğini yazabilirsin.

db dosyası ise veritabanı dosyasıdır ve insan okunabilir formatta değildir. Veriler excel gibi tablolarda saklanır ama bu tablolar excel gibi esnek değildir.Tabloların önceden oluşturulup neye hizmet edeceği belirlenmeli ve planlanmalıdır.

Hem bilgisayarların okuyabildiği hem hemde insanların okuyabildiği, db ye benzer bir formatta csv dosyasıdır. Özgürce verileri virgülle ayırıp saklarsın.

Konu sahibi bizi peygamber sanıyor. Vahiy indirtecek.

Uzantısını .db olarak değiştirdiğinizde nasıl daha hızlı çalışacak acaba? Onun yerine gerçek bir veritabanı niye kullanmıyorsunuz?
Denedim daha hızlı çalıştı antivirüs uygulaması. Aşırı ciddi bir fark var ama yine de tam dosya tarama yapması baya vakit alır.

Nasıl yaptım derseniz db browser ile yaptım. İçe aktar ve csv seçeneğine basarak.

Bellek kullanımı azaldı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı