Çözüldü Type-C nasıl doğru takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WortsYT

Centipat
Daha fazla  
Type-C girişli telefonum var telefona taktığımız tarafı Samsung girişindeki gibi belli bir tarafı mı var? Yoksa lightning gibi iki tarfta olur mu?

Çözüm
Belli bir tarafı yok, istediğin şekilde takabilirsin. Bir özelliği de o zaten Type-C'nin :)
Belli bir tarafı yok, istediğin şekilde takabilirsin. Bir özelliği de o zaten Type-C'nin :)

Çözüm
Hatta ilk mesajda yazılana şunu ekleyeyim, Type-A da ilk geliştirildiği zaman iki yönlü takılabilir olması için çaba sarf edilmiş ancak ekonomik sorunlardan dolayı geliştiren kişi bunu yapma imkanı bulamamış, Typce-C'nin avantajlarından biri çift yönlü takılabilmesi.

Type-C girişli telefonum var telefona taktığımız tarafı Samsung girişindedki gibi belli bir tarafı mı var yoksa lightning gibi iki tarfta olur mu?

Bir tarafı attığım görseldi gibi bir sıkııntı olmaz değil mi çünkü sütünde bir bağlantı noktası var çzigi şeklinde burasını alt tarafa getirmeye çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (46).png
    Ekran Görüntüsü (46).png
    23,7 KB · Görüntüleme: 120
Hatta ilk mesajda yazılana şunu ekleyeyim, Type-A da ilk geliştirildiği zaman iki yönlü takılabilir olması için çaba sarf edilmiş ancak ekonomik sorunlardan dolayı geliştiren kişi bunu yapma imkanı bulamamış, Typce-C'nin avantajlarından biri çift yönlü takılabilmesi.
Type-A bile olsa iki yönlü takılabilen USB'ler var. Mesela JBL'in T500BT kulaklığından çıkan şarj kablosu (Type-A) çift yönde takılabiliyor. Benim anlamadığım şey madem böyle bir şey yapılabiliyor, neden hiçbir üretici böyle üretmiyor? :D

Type-A bile olsa iki yönlü takılabilen USB'ler var. Mesela JBL'in T500BT kulaklığından çıkan şarj kablosu (Type-A) çift yönde takılabiliyor. Benim anlamadığım şey madem böyle bir şey yapılabiliyor, neden hiçbir üretici böyle üretmiyor? :D
Belli bir standart haline geldiğinden muhtemelen.
Kablo elinizde varsa fotoğraf atabilir misiniz?

Geri
Yukarı