Type-C portu görüntüyü NVIDIA ile aktarmıyor

Enteresan, Bende 3070 Ti olmasına rağmen maalesef ancak bu kadar. Tüm sürücüler de yüklü acaba ek bir aparatla olur mu?

Maalesef. Kullandığınız laptopun chipsetinin desteklemesi lazım. RTX 3070 Ti olupta desteklememeside garip geldi. BIOS güncellemesi yapmak gerekiyor olabilir. Kullandığınız marka model nedir?

Eğer ki kullandığınız model Tulpar T7 V21.9 ise Type-C bağlantısının olduğu yer DP portu olarak ortak port kullanıyor. BIOS sorunu ya da chipset arızanız var. Laptopu servise gönderin durumu iletin. Çözmeleri gerekiyor.

1670265544200.png

Eğer ki kullandığınız model Tulpar T7 V21.9 ise Type-C bağlantısının olduğu yer DP portu olarak ortak port kullanıyor. BIOS sorunu ya da chipset arızanız var. Laptopu servise gönderin durumu iletin. Çözmeleri gerekiyor.

Eki Görüntüle 1594568
En başından beri bana da garip gelen buydu hocam açıkcası. Ben de cihazda bir hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü 3 Gündür hem bu Görüntü olayıyla uğraşıyorum ki bana mantıklı gelmiyor yani çünkü Nvidia'nın sürücülerini kurarken usbc driverlarını da kuruyorum ve bu halde bile harici bir monitöre dahili kartın görüntü vermeksi hem mantıklı gelmiyordu hem de bugün kurmaya çalıştığım 4. oyun da çalışmayınca gerçekten bir sorun olduğunu anladım. Randevu aldım en kısa sürece teslim edeceğim. İlginiz için de minnettarım gerçekten.

En başından beri bana da garip gelen buydu hocam açıkcası. Ben de cihazda bir hata olduğunu düşünüyorum. Çünkü 3 Gündür hem bu Görüntü olayıyla uğraşıyorum ki bana mantıklı gelmiyor yani çünkü Nvidia'nın sürücülerini kurarken usbc driverlarını da kuruyorum ve bu halde bile harici bir monitöre dahili kartın görüntü vermeksi hem mantıklı gelmiyordu hem de bugün kurmaya çalıştığım 4. oyun da çalışmayınca gerçekten bir sorun olduğunu anladım. Randevu aldım en kısa sürece teslim edeceğim. İlginiz için de minnettarım gerçekten.
Çünkü benim bildiğim kadarıyla Dp portları %99 harici karta takılıyorç.

Çünkü benim bildiğim kadarıyla DP portları %99 harici karta takılıyorç.

Bu denetleyiciye bağlı olarak değişir. Bazı laptoplarda dahiliye verirler. Genelde iş için kullanılan laptoplarda dahiliye bağlı çalışıyor Type-C bağlantıları. MUX Switch'ya da external port desteği bulunan denetleyicilerde de hangi ekran kartını seçerseniz ya da denetleyici hangisini seçerse onunla çalışır. Sizdeki laptopta harici ekran kartında yazılımsal donanımsal bir arıza olabilir ya da MUX denetleyicisinde bir sorun olabilir ya da BIOS. Çok fazla örnek verebilirim sorunlarla ilgili ama sorunun çözümü için servise gönderip cihazı sıfırlatma ve BIOS güncelletme yaptırmak daha mantıklı.

Bu denetleyiciye bağlı olarak değişir. Bazı laptoplarda dahiliye verirler. Genelde iş için kullanılan laptoplarda dahiliye bağlı çalışıyor Type-C bağlantıları. MUX Switch'ya da external port desteği bulunan denetleyicilerde de hangi ekran kartını seçerseniz ya da denetleyici hangisini seçerse onunla çalışır. Sizdeki laptopta harici ekran kartında yazılımsal donanımsal bir arıza olabilir ya da MUX denetleyicisinde bir sorun olabilir ya da BIOS. Çok fazla örnek verebilirim sorunlarla ilgili ama sorunun çözümü için servise gönderip cihazı sıfırlatma ve BIOS güncelletme yaptırmak daha mantıklı.
Eyvallah Hocam Dp Ortak port olduğu için çalışmaması abes tüm son testleri yaptım. Lakin bu sefer görüntüyü hiç bir şekilde Type-c to Dp yoluyla aktaramadım. Ne dahili ne de harici kartla. Bu sabah servise bıraktım bakalım ne diyecekler. Çok sağ olun tekrardan. Son durumu da bildireceğim buradan.

Ve çok teşekkür ediyorum hem araştırmalarım hem diğer arkadaşların önerileri ve sizlerin de uyarısıyla servise gönderdiğim cihaz Type-c Portunun hatalı olması ve Chipsetlerindeki sorundan ötürü Hatalı ürün olarak kabul edildi ve yeni cihaz gönderildi. Çok teşekkür ederim hocam tekraradan. Çok sağ olun.

Son düzenleme:
Ve çok teşekkür ediyorum hem araştırmalarım hem diğer arkadaşların önerileri ve sizlerin de uyarısıyla servise gönderdiğim cihaz Type-C Portunun hatalı olması ve Chipsetlerindeki sorundan ötürü Hatalı ürün olarak kabul edildi ve yeni cihaz gönderildi. Çok teşekkür ederim hocam tekraradan. Çok sağ olun.

Rica ederim. Böyle bir sorunun bu laptopta olması zaten garip bir durumdu. Yeni bir laptop vermeleri daha iyi olmuş (Genelde anakart değişimi yapıyor diğer markalar). Hayırlı olsun.

Eyvallah Hocam DP Ortak port olduğu için çalışmaması abes tüm son testleri yaptım. Lakin bu sefer görüntüyü hiçbir şekilde Type-C to DP yoluyla aktaramadım. Ne dahili ne de harici kartla. Bu sabah servise bıraktım bakalım ne diyecekler. Çok sağ olun tekrardan. Son durumu da bildireceğim buradan.

Ve çok teşekkür ediyorum hem araştırmalarım hem diğer arkadaşların önerileri ve sizlerin de uyarısıyla servise gönderdiğim cihaz Type-C Portunun hatalı olması ve Chipsetlerindeki sorundan ötürü Hatalı ürün olarak kabul edildi ve yeni cihaz gönderildi. Çok teşekkür ederim hocam tekraradan. Çok sağ olun.

Hatalı bir durum yok. Harici GPU'nun anakart üzerinden izlediği yolla alakalı bir durum. Aynı problemi 20.5 de yaşadım ve 2 gün sonra iade edip 20.4 aldım. MUX açıkken Type-c/DP çıkışından görüntü alamıyordum. Aynı durum i7 12h Acer intro da mevcut. MUX açıkken DP'den görüntü alamıyorsun. iGPU yolu yok 21.9 cihazında bütün problemde bundan kaynaklanıyor. BIOS'a girip switchable Graphics sekmesinde ki seçeneklere bakacak olursanız sadece MsHybrid ve dGPU seçenekleri olduğunu görürsünüz.

MUX ile DP'den görüntüyü ancak iGPU yolu olan bir kartla alabilirsiniz.

Kısacası MUX açıkken sadece HDMI üzerinden görüntü alabilirsiniz ve servisin de yapabilecek bir çözümü yok bu duruma.

1670511356069.png

1670511939494.png

Son düzenleme:
Y
Hatalı bir durum yok. Harici GPU'nun anakart üzerinden izlediği yolla alakalı bir durum. Aynı problemi 20.5 de yaşadım ve 2 gün sonra iade edip 20.4 aldım. MUX açıkken Type-c/DP çıkışından görüntü alamıyordum. Aynı durum i7 12h Acer intro da mevcut. MUX açıkken DP'den görüntü alamıyorsun. iGPU yolu yok 21.9 cihazında bütün problemde bundan kaynaklanıyor. BIOS'a girip switchable Graphics sekmesinde ki seçeneklere bakacak olursanız sadece MsHybrid ve dGPU seçenekleri olduğunu görürsünüz.

MUX ile DP'den görüntüyü ancak iGPU yolu olan bir kartla alabilirsiniz.

Kısacası MUX açıkken sadece HDMI üzerinden görüntü alabilirsiniz ve servisin de yapabilecek bir çözümü yok bu duruma.

Eki Görüntüle 1596823
Eki Görüntüle 1596835
Güzel hocam iyi hoş anlatmışsınız ama ben mux kapalıykende intel’den yani typce DP’den de görüntü alamıyordum. Ara sıra gelmeler oluyordu ama alamıyordum işte. Zaten bunu sorun olarak göndermedim ama portlarda ve chip’lerde hata anlaşıldığı İçin yeni cihaz gönderecekler. Onlar da hatalı olduğunu söylediler. Yoksa sizin dediklerini anlıyorum. Çok teşekkür ederim

Rica ederim. Böyle bir sorunun bu laptopta olması zaten garip bir durumdu. Yeni bir laptop vermeleri daha iyi olmuş (Genelde anakart değişimi yapıyor diğer markalar). Hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam

Güzel hocam iyi hoş anlatmışsınız ama ben MUX kapalıykende Intel'den yani typce DP'den de görüntü alamıyordum. Ara sıra gelmeler oluyordu ama alamıyordum işte. Zaten bunu sorun olarak göndermedim ama portlarda ve Chip'lerde hata anlaşıldığı İçin yeni cihaz gönderecekler. Onlar da hatalı olduğunu söylediler. Yoksa sizin dediklerini anlıyorum. Çok teşekkür ederim

MUX kapalıyken görüntü alamamak evet bir chipset sorunudur hocam değişim hayırlı olsun ancak yine belirteyim yeni gelen cihazda da MUX açıkken DP'den görüntü alamayacaksınız böyle bir beklentiniz olmasın.

Geri
Yukarı