Type-C to 3.5mm adaptör PC'de çalışır mı?

298855

Hectopat
Elimde 3.5mm çıkışa sahip bir kulaklık var ve kulaklığımın mikrofonunu bilgisayarımda kullanmak için splitter kullanıyorum fakat internette çok çeşit splitter yok ve mecburen kulaklığı bilgisayarda kullanmak için Çin Mali markasız ucuz splitter almak durumunda kalıyoruz. Kulaklığın mikrofonu telefonda normal çalışıyor fakat bilgisayarda kullanırken çok az ses alıyor ve Discord'da karşıdaki kişiye sesimin gitmesi için mikrofonu ağzıma sokmam gerekiyor (oyun oynarken çileden çıkartıyor) ya da +30DB bas vermek gerekiyor. Sonucunda sesimle karışık arkada çalışan bir inşaat şantiyesi gürültüsü...

Anakartımda Type-C girişi var ve Type-C sesi iletebildiği için dönüştürücü almayı düşündüm ama Type-C dönüştürücünün içinde bir ses çözücüsü veya bağlandığı bir amfi devresi de yok. PC için üretilen Type-C kulaklıkların içinde kendi ses çözücüsü ve amfisi olur. Ses iletiminde uyumsuzluk veya hiç çalışmama gibi bir durum olur mu? İyi forumlar.

Almayı düşündüğüm adaptör:

Şu an kullandığım splitter:

Hocam bunu denemeden bilmek zor. Type-C port pek çok özelliğe sahip. Görüntü, ses, data aktarabilir. Elbette PC özelliğine de bağlı. Sizde ses aktarabildiğine eminseniz deneyin. Çok kaliteli bir ses alacağınızı düşünmüyorum. En iyi ses kasan 7.1 kulaklıklardır. Dediğiniz gibi içinde dahili ses kartı var. Karar sizin.

Hocam bunu denemeden bilmek zor. Type-C port pek çok özelliğe sahip. Görüntü, ses, data aktarabilir. Elbette PC özelliğine de bağlı. Sizde ses aktarabildiğine eminseniz deneyin. Çok kaliteli bir ses alacağınızı düşünmüyorum. En iyi ses kasan 7.1 kulaklıklardır. Dediğiniz gibi içinde dahili ses kartı var. Karar sizin.

Sennheiser kulaklığımın heba olmasını istemiyorum. Ses kalitesinden gayet memnunum. Deneyip göreceğim. Hiç kimse bunu denememiş. Umarım aldığım adaptör elimde kalmaz. :)

Adaptör çalışmazsa Cooler Master CH321 almayı düşünüyorum. Markalı ve sağlam bir kulaklığa benziyor. Mikrofon testini dinledim ve sesi gayet güzel ve temiz alıyor. Başka kulaklık önerilerine açığım. Teşekkürler.
Sennheiser kulaklığımın heba olmasını istemiyorum. Ses kalitesinden gayet memnunum. Deneyip göreceğim. Hiç kimse bunu denememiş. Umarım aldığım adaptör elimde kalmaz. :)

Adaptör çalışmazsa Cooler Master CH321 almayı düşünüyorum. Markalı ve sağlam bir kulaklığa benziyor. Mikrofon testini dinledim ve sesi gayet güzel ve temiz alıyor. Başka kulaklık önerilerine açığım. Teşekkürler.

Sonuç: Çalışmadı 😑

Son düzenleme:
Dostum merhaba aynı dertten muzdaribim kafa üstü kulaklık sevmiyorum ve monitörüm üzerinde usb 3.1 girişleri ve 3.5mm ses çıkışı mevcut usb type a 3.1 den type c ye dönüştürüp dediğin aparttan alıp 3.5mm kulaklığımı hem mikrofon desteği ile kullanmak istedim araştırmalarım sonucu senin postunu gördüm bununla ilgili bi gelişme var mı şuan kulaklığımın mikrofonunu kullanamıyorum kafam karıştı.

Geri
Yukarı