TYT 160k ile siber güvenlik vs bilgisayar programcılığı

Merhaba tyt 216k siralama yaptım. duzcedeyim ve Kocaeli'de akrabalarim var. İTÜ siber güvenlik yazmak isterdim ama ailem hem yurt hem de kira sıkıntılarindan çok da istemiyor İstanbul'u.

1) gebze siber güvenlik yazilir mi? Siber güvenlikten ilerlemeyi düşünmüyorum ama belki ileride fikrim değişir.

2) yazilimdan ilerlemek istiyorum o yüzden Sakarya PC programlama düşünüyorum sizce yazilir mi? Siber guvenlik veya PC programlamada 4'e tamamlamayi düşünüyorum.

3) bir de İHA SİHA'ya da uçak teknolojisi bölümleri nasıldır yazilir mi sizce?

İlgin olmayan bir bölüme tercih yapmaman hem senin hem de başkaları için daha iyi olur. Siber güvenlik isteyip giremeyen arkadaşlara haksızlık etmiş olursun. Uçak teknolojisi bölümü işsizlik pompalıyor. Bu bölümden mezun olup bölümü tavsiye edeni daha görmedim. İHA bölümü bildiğim kadarıyla şu ufak droneları uçurmaktan öteye geçemiyor.

Merhaba tyt 216k siralama yaptım. duzcedeyim ve Kocaeli'de akrabalarim var. İTÜ siber güvenlik yazmak isterdim ama ailem hem yurt hem de kira sıkıntılarindan çok da istemiyor İstanbul'u.

1) gebze siber güvenlik yazilir mi? Siber güvenlikten ilerlemeyi düşünmüyorum ama belki ileride fikrim değişir.

2) yazilimdan ilerlemek istiyorum o yüzden Sakarya PC programlama düşünüyorum sizce yazilir mi? Siber guvenlik veya PC programlamada 4'e tamamlamayi düşünüyorum.

1) ilgin varsa yazılır bu bölümde çoğu ders siber güvenlik odaklı olacak hem bölüm derslerine çalışıp hemde başka alana yönelmen zor olur.
2) Pc programlamada bazı ünilerde müfredat karman çorman oluyor yani birsürü yazılım dili temel seviyede işleniyor bu yüzden de hiç birinde iş yapacak bilgin olmuyor diye duymuştum( doğruluğunu kontrol etmedim ) bu bölümü yazacaksan, yazdığın üni nin müfredatını bi incele. Ayrıca dgs işi zor çok az kontenjanı var ve daha da zorlaşıcak gibi oraya çok güvenme yani.
3) uçak teknolojisi hakkında pek bilgim yok o bölümde okuyan instagramda @7serinu var arada bölümle ilgili bilgi paylaşıyor, soru cevap falan yapıyor bakabilirsin

Yazılım seçmek en mantıklısı yazdığına göre. Yazılımdan siber güvenliğe geçiş yapabilirsin sonradan fikrin değişirse.

Yazılım seçmek en mantıklısı yazdığına göre. Yazılımdan siber güvenliğe geçiş yapabilirsin sonradan fikrin değişirse.
hocam normalde sakarya pc programcılık yazıcaktım kapmüste diye meğersem kampüte değilmiş "camili" diye bir ilçedeymiş. şuan napıcam bilmiyorum acaba gebze mi yazsam ama hem hazırlık zorunlumu hemde konumu belli değil ve siber güvenlikte çok istmeiyorum. napıcam bilmiyorum direk sakarya pc programlama yazıp geçsemmi ya.

hocam normalde sakarya pc programcılık yazıcaktım kapmüste diye meğersem kampüte değilmiş "camili" diye bir ilçedeymiş. şuan napıcam bilmiyorum acaba gebze mi yazsam ama hem hazırlık zorunlumu hemde konumu belli değil ve siber güvenlikte çok istmeiyorum. napıcam bilmiyorum direk sakarya pc programlama yazıp geçsemmi ya.
Hocam bence ilerleyen dönemlerinde keşke siber güvenlik okumasaydım demek yerine İstediğiniz bir yeri yazmak daha mantıklı. Belki bir tık sıkıntı yaşayacaksınız ama en azından istediğin bölümde okumuş olacaksın. Ayrıca sizi üzmek istemem ama siber güvenlik bu sene max 200k ile kapatır deniliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı