TYT 290-300 puan almak zor mu?

Arkadaşlar tıbbi sekreterlik istiyorum şu an hiç çalısmıyorum. Komşumuz 35 yaşındaki kadın, ne sıfır bilgi ile çocuk gelisimi kazanmış. Cidden çalışmadan 290-300 alabilir miyim? Bu arada tıbbi sek. Okuyan varsa bilgilendirme bölüm önü kapancak diyorlar.

Eğer hızlı okuyup okuduğunu anlayabiliyorsan Türkçe, felsefe ve din kültürü çözebilirsin. Bunlarla netin bayağı yükselir. Biraz TYT tarihe (özellikle inkılap tarihi) sayısal derslerle hiç muhatap olmadan yaparsın.

Bence kendini bu kadar kısıtlama. Bahsettiğin bölümü kazanmak koaly.

Benim yükseklerde gözüm yok bunu bile kazanmak hayal gibi

Eğer hızlı okuyup okuduğunu anlayabiliyorsan Türkçe, felsefe ve din kültürü çözebilirsin. Bunlarla netin bayağı yükselir. Biraz TYT tarihe (özellikle inkılap tarihi) sayısal derslerle hiç muhatap olmadan yaparsın.
Tyt Türkçem denemelerde ilk başlarda 15 netti coze coze 28-30 arası oldu hiç çalışmadan çalışsam neler olur işte sosyalim de iyiydi

Komşunuz 35 yaş kontenjanından yararlanmış olabilir. Puandan ziyade sıralama önemli ve istediğiniz puan da öyle yüksek puan değil diyebiliriz. 35 yaş bayan kontenjanı sayesinde 200 puanla 500+ puan üzeri üniversiteye giren var. Tamamıyla eşitsizliktir.

Benim yükseklerde gözüm yok bunu bile kazanmak hayal gibi.

TYT Türkçem denemelerde ilk başlarda 15 netti coze coze 28-30 arası oldu hiç çalışmadan çalışsam neler olur işte sosyalim de iyiydi.

O zaman rahat yaparsın. Anladığım kadarıyla matematikle aran yok. Ne kadar TYT matematiğin işlemden çok okuduğunu anlama olsa da bulaşıp bulaşmamak sana kalmış. Ama TYT biyolojinin sayısalla alakası yok. Onu da çalışarak puanını ekstra yükseltebilirsin.

Komşunuz 35 yaş kontenjanından yararlanmış olabilir. Puandan ziyade sıralama önemli ve istediğiniz puan da öyle yüksek puan değil diyebiliriz. 35 yaş bayan kontenjanı sayesinde 200 puanla 500+ puan üzeri üniversiteye giren var. Tamamıyla eşitsizliktir.

Nee?!

O zaman rahat yaparsın. Anladığım kadarıyla matematikle aran yok. Ne kadar TYT matematiğin işlemden çok okuduğunu anlama olsa da bulaşıp bulaşmamak sana kalmış. Ama TYT biyolojinin sayısalla alakası yok. Onu da çalışarak puanını ekstra yükseltebilirsin.

Evet, dua et de hayirlisiyla seneye kazaniyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı