TYT'den 300 puan almak zor mu?

dorukbey001

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar YKS'de TYT'den 300 ham puan almak zor mu? Polis meslek yüksek okuluna girmek için 300 ham puan almam gerekiyor sizce zor mu?
Ne kadar çalışmam lazım? bu konuda bilgisi olanlar/daha önce girenler yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:
Hayır pek zor değil. Okul puanından ek puan geliyor ve TYT olduğu için daha basit sorular, temel gerektiren sorular vardır. Mesela şahsen benim Türkçem çok iyi ama edebiyat o kadar çok yapamıyorum. Bunun sebebi Edebiyat'ın yazar ezberi vs. olması ama Türkçe'nin daha konu bilme ağırlıklı olması. Yani demek istediğim, çok zor bir şey değil.

Arkadaşlar YKS'de TYT'den 300 puan almak zor mu? Polis meslek yüksek okuluna girmek için 300 puan almam gerekiyor sizce zor mu?
Ne kadar çalışmam lazım? Bu konuda bilgisi olanlar/daha önce girenler yazarsa sevinirim.

Hocam 300 puan olarak düşünmeyin benim de 2 sene önce pmyo hayalim vardı 325 puan almıştım fakat o kadar çok kişi sınava girmişti ki puanı tam hatırlamıyorum da 280 falan olmalıydı ve ben girememiştim. En az bir 375 falan almalısın. (yani puanları biraz hayali söyledim fakat sıralama pmyo için daha önemli orada yazan baraj puanı insan elemek için asıl olay barajı geçtikten sonra kaçıncı sırada başvurduğun)

Bence zor değil, 11.sınıfım yeni yeni TYT denemeleri çözmeye başladık genelde puanım 280 üstü geliyor. Matematik için problem çözme hızı ve geometri, fen için bilgi, Türkçe için paragraf çözme becerisi, sosyal için genel kültür yeterli geliyor.

Hayır pek zor değil. Okul puanından ek puan geliyor ve TYT olduğu için daha basit sorular, temel gerektiren sorular vardır. Mesela şahsen benim Türkçem çok iyi ama edebiyat o kadar çok yapamıyorum. Bunun sebebi Edebiyat'ın yazar ezberi vs. olması ama türkçenin daha konu bilme ağırlıklı olması. Yani demek istediğim, çok zor bir şey değil.

Polislik için ham puan lazım.

Hocam 300 puan olarak düşünmeyin benim de 2 sene önce pmyo hayalim vardı 325 puan almıştım fakat o kadar çok kişi sınava girmişti ki puanı tam hatırlamıyorum da 280 falan olmalıydı ve ben girememiştim. En az bir 375 falan almalısın. (yani puanları biraz hayali söyledim fakat sıralama pmyo için daha önemli orada yazan baraj puanı insan elemek için asıl olay barajı geçtikten sonra kaçıncı sırada başvurduğun)
Yuh abartma PMYO taban puanı en yüksek 267 oldu o da geçen sene.

Geri
Yukarı