XErtuğrulX

Centipat
Daha fazla  
Ben şu an 11.sınıf ve dershaneye gidiyorum (etütlere kalmıyorum, evde çalışmayı tercih ederim).deprem bölgesinde olduğum için 2.dönemi görmedim. Günde 1 saat soru çözüyorum (tabii herkes çok az olduğunu biliyor).

Başlıktan da görüldüğü gibi kendim ne yapacağımı bilmiyorum. Herkes TYT'nin şimdi değil yazın halledilmesi gerektiğinin söylüyor ancak bu netler benim canımı sıkıyor. Özellikle TYT matematik. Yav bir sürü problem, temel kavramlar... Bunları nasıl yapacağımı nereden bileceğim? Konu anlattımı desem bir sürü soru kalıbı var. Birini öğrensem 5 tane daha karşıma çıkıyor. Bu böyle soru bankası bitirerek çözülebilecek bir şey mi?

Tarih ise kafam basmıyor. Yorum sorularını yapabiliyorum ancak bilgi sorularını geçiyorum (AYT tarih ise muhtemelen hiç yapamayacağım).

Türkçe ise yine aynı. Paragraf ve yorum soruları tamam ama dil bilgisi olmuyor.

Fen belki yapılabilir çünkü neredeyse Full bilgi istiyor.

Bu yollardan geçmiş ve üstesinden gelmiş veya bu süreçte olan biriler varsa bana yardımcı olabilir mi?
Aşağıya netlerimi bırakıyorum.

En son yaptığım denemenin netleri,

Türkçe: 18,5
Sosyal: 7,5
Matematik: 3,25.
Fen bilimleri: 5,25.

Ben şu an 11.sınıf ve dershaneye gidiyorum (etütlere kalmıyorum, evde çalışmayı tercih ederim).deprem bölgesinde olduğum için 2.dönemi görmedim. Günde 1 saat soru çözüyorum (tabii herkes çok az olduğunu biliyor).

Başlıktan da görüldüğü gibi kendim ne yapacağımı bilmiyorum. Herkes TYT'nin şimdi değil yazın halledilmesi gerektiğinin söylüyor ancak bu netler benim canımı sıkıyor. Özellikle TYT matematik. Yav bir sürü problem, temel kavramlar... Bunları nasıl yapacağımı nereden bileceğim? Konu anlattımı desem bir sürü soru kalıbı var. Birini öğrensem 5 tane daha karşıma çıkıyor. Bu böyle soru bankası bitirerek çözülebilecek bir şey mi?

Tarih ise kafam basmıyor. Yorum sorularını yapabiliyorum ancak bilgi sorularını geçiyorum (AYT tarih ise muhtemelen hiç yapamayacağım).

Türkçe ise yine aynı. Paragraf ve yorum soruları tamam ama dil bilgisi olmuyor.

Fen belki yapılabilir çünkü neredeyse Full bilgi istiyor.

Bu yollardan geçmiş ve üstesinden gelmiş veya bu süreçte olan biriler varsa bana yardımcı olabilir mi?
Aşağıya netlerimi bırakıyorum.

En son yaptığım denemenin netleri,

Türkçe: 18,5
Sosyal: 7,5
Matematik: 3,25.
Fen bilimleri: 5,25.
O Matematik yükselmezse yandın bu arada. Sosyal idare der. Türkçe'de az. Başlıktaki soruya gelecek olursam, hayır 34 net az. 37 38 net ile inan bölüm yazmayan çok vardır.

O Matematik yükselmezse yandın bu arada. Sosyal idare der. Türkçede az. Başlıktaki soruya gelecek olursam, hayır 34 net az. 37 38 net ile inan bölüm yazmayan çok vardır.

İşte matematik beni bitiriyor.
Soru çözsem anca bön bön bakıyorum. Ne yapayım konu mu çalışayım yoksa en kolaydan zora doğru soru çözmek mi?

TYT genellikle yazın hallediliyor fakat senin netlerin olması gerekenden az. Bir an önce çalışma süreni arttırman lazım. TYT problem kitabı alıp çözmeni öneririm zaten TYT'nin büyük bir kısmı problem.

Kanka ben ilk TYT denemesine girdigimde yanlış hatirlamiyorsam 25 net civari yapmistim su anda 12. sinifim aradan yaklasik 1.5 yil gecti (11'in basinsa girmistim denemeye) 70-75 zorluyorum eger Türkçeyi iyi yaparsam. Hiçbir şey calismasan bile gunluk veya en azindan 2-3 gune bir deneme coz ve analiz et yapamadigin sorulari yapana kadar ugras etrafindakilere sormamaya calis cunku faydasi olmaz. Hiç yapamazsan soruyu o zaman yardim al sadece.

Kanka ben ilk TYT denemesine girdigimde yanlış hatirlamiyorsam 25 net civari yapmistim su anda 12. sinifim aradan yaklasik 1.5 yil gecti (11'in basinsa girmistim denemeye) 70-75 zorluyorum eger Türkçeyi iyi yaparsam. Hiçbir şey calismasan bile gunluk veya en azindan 2-3 gune bir deneme coz ve analiz et yapamadigin sorulari yapana kadar ugras etrafindakilere sormamaya calis cunku faydasi olmaz. Hiç yapamazsan soruyu o zaman yardim al sadece.

Aga mesela bir faktöriyel sorusu çıkıyor ve benden sondan kaç basamağının 0 olduğunu soruyor. Ben bugüne kadar nasıl hesaplandığını bilmiyordum. Taki hoca sadece faktöriyeli 5'e bölerek bulabileceğimi söyledi. Ben şimdi bunu bilmeden deneme çözsem nasıl yapacağım?
Soruyu başkasına sormama fikri içinse aynı şeyi düşünüyorum. Eğer o kişi bana sorunun nasıl yapıldığını öğretmezse ben nasıl kendim yaparım?

Zor fakat hedefiniz yüksekse çözmeniz gerekli hız yayınları lisede çok sönük kalıyor.

Deme yahu.
Hocam da bana önermişti.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı