TYT 680k bilgisayar programcılığı için üniversite tavsiyesi

Sıralaman kendi şehrine yeter bence gayet iyi aynı şehirde oku eğer ailenin bütçesi yetersiz ise
ben zaten hem calisip hem okul okumayi düsünüyorum.

Yazılımcı olmak için okul okumana pek gerek yok. Ha varsa da bu bölümü okuyarak yazılımcı olamazsın. O bölümde gösterdikleri yazılım kendilerine kalsın. Vakit kaybı yaparsın o kadar. Sen dediğim gibi Elektrik, Elektronik, Makine, Otomasyon bölümlerine bak. Okuyacağın bölümü çok iyi araştır. Gelecekte mesleğin olacak çünkü.
hocam gidecegim okulda eğitim baya iyiymis yazilim için temel şeyleri öğretip üstüne kendini nasil geliştireceğini bile söylüyorlarmiş.

Uzaktan öğretim okuyun boşu boşuna ailenize yük olmayın sanırsam yetiyor bazı üniversitelerin uzaktan öğretim bölümlerine sıralamanız.
2 yıllık bölüm bittikten sonra;
Not: DGS(dikey geçiş sınavı) adlı sınava girip PC mühendisliği vb. lisans programlarına geçiş yap.
ikinci öğretim seçip ayriyeten bi işte calisacagim. İngilizcem zaten var yanina ikinci bir dil öğrenip bi dil öğrenecem sonra. Yazilimda kendimi geliştirdikten sonra dikey geçişe gerek kalmayacağını da düşünüyorum ama bakalım.

Geri
Yukarı