TYT-AYT çıkmış sorulara hangi yıldan başlanmalı?

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba. TYT-AYT için çıkmış sorulara başlamak istiyorum. Sizce hangi yıldan başlamam daha uygun olur? Hocalarım ve çevremdekiler 10 yıldan al, garanti olsun diyorlar. Geçen 10 senede çıkan soruları çözmem faydalı olur mu?

Ek olarak Türkçe için ALES'leri de çözeceğim. Bu arada günde 2 saat versem sınava kadar çıkmış soruları çözmem yetişir mi? Konular bitmesine rağmen oturmayan konularım var. Halihazırda onların tekrarını yapıyorum. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sosyal ve fende soru tipleri benzerlik gösteriyor, son 20 yılı bile çözebilirsin bu dersler için. Türkçe'de her sene benzer sorular geldiği için çok fark edeceğini sanmıyorum, son 5 yıl yeterli olur. Matematikte ise TYT için 2017 YGS öncesi eski nesil olduğu için çözmene gerek yok ama AYT'de yine 10-15 seneyi çözebilirsin. ALES'e de hiç bakmadım ama istiyorsan çözebilirsin onu da.
Çıkmış çözmek sınav tipi sorulara alışmak için faydalı olur, şu ana kadar çözdüğün denemelerde hangi soruların nereden esinlenildiğini görüp eski denemeleri pekiştirmiş oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı