TYT-AYT için öneriniz var mı?

MrKonce

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Müh. Okumak İstiyor.
Selamlar, 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Malum pandemi falan bayağı bir süredir ders çalışmamıştım. Şimdi malum artık sınava hazırlanmak istiyorum. Sınava hazırlanırken nasıl çalışmamı önerirsiniz, nelere dikkat etmeliyim kaynak olarak sizin görüşleriniiz nelerdir? TYT ve AYT için özellikle TYT için bir tekrar yapmam gerek ama konularla günlük düzenli takvim oluşturmak istiyorum. Acaba ne yapabilirim?

Konuları hemen bitirip soru çözmeye geçme. Önce konuları iyice kavra. Sonrasında belirli zaman aralıklarında her konudan birer ikişer test çözersen sorun yaşamazsın pek.
Bir de sınav esnasında sakin kalabilirsen çok iyi olur.
Sınavda da sakinleşene kadar Matematik ya da Sosyal Bilgiler testinden başla derim. Ya da neyi yapamıyorsan ondan başla.
İster istemez bir heyecan oluyor başlarda.

TYT'ye gereğinden fazla çalışma TYT'nin tamamı %40 etkilerken AYT'de sadece bir ders %30 etkiliyor. Benim yaptığım en büyük yanlış bu olmuştu.
Sağolun hocam , ben de zaten tyt den o kadar abartı eksiğim yok bir de sayısal olduğum için zaten sadece belli başlı konularda unuttuklarım bi tekrar yapıp hatırlamam gereken konular var çoğunu biliyorum yani ama bir tekrar hatırlatma tekrar uyandırma fena olmaz. Ayt tabi ki daha ağırlık vermeye çalışacağım özellikle dersler bir tık daha ağır geldi bana da bu sene. teşekkürelr
Konuları hemen bitirip soru çözmeye geçme. Önce konuları iyice kavra. Sonrasında belirli zaman aralıklarında her konudan birer ikişer test çözersen sorun yaşamazsın pek.
Bir de sınav esnasında sakin kalabilirsen çok iyi olur.
Sınavda da sakinleşene kadar Matematik ya da Sosyal Bilgiler testinden başla derim. Ya da neyi yapamıyorsan ondan başla.
İster istemez bir heyecan oluyor başlarda.
Yani hocam doğru , benim tek hedefim zaten konuların çoğuna hakimim ama bir tekrar yaparsam içim daha rahat olacak ve daha rahat test çözebileceğim gibi geliyor. Amacım dediğim gibi sadece hatırlatma kısa bir tekrar. Sınav konusunda içim ferah bundan önce de lgs'ye girdim. Öyle aşırı stres alan biri değilim ama tabi üni sınavı bir tık daha şey olunca titreme geldi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı