TYT-AYT kalkacak mı?

Ne ne ne? Ne mezunu kanka delirdin mi? 1 sene çalışmayla derece yapılır sen şimdiden kafada şartlamışsın. En basit örneği senenin başında 5 AYT 60 TYT yaparken şu an 60 AYT 100 TYT yapıyorum.

Tek senede kazanamam diye düşünmüştüm, TYT AYT hiçbir şey yok bende şu an gerçekten tek senede olur mu acaba?

Sistem değişse de her zaman TYT -AYT gibi sınav olacak. Adı TYT AYT olmayacak sadece. Böyle büyük nüfuslu ülkelerde sınavı kaldırmazlar. Kaldırmak isteselerde temeli olmadığı için gene buna girişmezler.

TYT-AYT kalksa yerine başka sınav gelecek sınavda çıkacak sorular aynı. Soru sayısı değişir, zorluğu değişir yine aynı konular çıkar. Şimdiden çalışmaya başla geç falan kalmadın. Şimdiden çalış olmazsa seneye tekrar girersin ama çalış. Bu sene olmaz dersen bir dahaki sene de bir şey yapamazsın. En azından bir şeyleri oturt.
Yine öyle olsa çok iyi, tutup bana lise diplomasına göre üniversiteye alıyoruz derlerse bana sanayi yolu gözüktü maalesef.

Aga yapman gereken 2 şey var. 1 deli gibi çalışacaksın ama rahat olacan. Yani molalarla çalışmalısın. Asıl ama fazla da asılma. 2. Stress yaplmayazaksın. Özellikle sınav anında yaptığın stress 1 seneni öldürür. Sınava "seneye de girebilirim" kafasıyla girip öyle çözmelisin. Unutma, bu sınav dünyanın sonu değil. Şimdiden kolay gelsin

Aga yapman gereken 2 şey var. 1 deli gibi çalışacaksın ama rahat olacan. Yani molalarla çalışmalısın. Asıl ama fazla da asılma. 2. Stress yaplmayazaksın. Özellikle sınav anında yaptığın stress 1 seneni öldürür. Sınava "seneye de girebilirim" kafasıyla girip öyle çözmelisin. Unutma, bu sınav dünyanın sonu değil. Şimdiden kolay gelsin
Çok sağolasın aklım başıma yeni geldi maalesef, herşey boşmuş aslında yanlış yaptık.

Geri
Yukarı