TYT biyolojinin zor gelmesi normal mi?

TYT biyoloji çalışıyorum ama yani müneccim olmam lazım bu konular için. Şu an hücre konusundayım. Selin hocadan dinliyorum ve yani çok zor. Ezberlenecek o kadar şey var ki.
Tavsiyeleriniz neler?
Sınavda o kadar detaya inilmiyor fazla derine inmeyin. Yazılı için bir şey diyemem.

TYT biyoloji çalışıyorum ama yani müneccim olmam lazım bu konular için. Şu an hücre konusundayım. Selin hocadan dinliyorum ve yani çok zor. Ezberlenecek o kadar şey var ki.
Tavsiyeleriniz neler?

AYT biyolojiyi görmeden önce bende böyle düşünüyordum sonra çok rahat olduğunu fark ettim birkaç defa tekrar edince gerekli şeyler aklında kalıyor zaten denemelerle falan.

Hayır zor değil. Ezberlenmiş bilgi, tek başına başka şeylerle bağlantı kuramamış veya mantığa karşı olan bilgidir. Hücre gibi şeyler gayet gözde canlandırılabilir ve mantık kurulabilen şeyler.

Biraz hafızan iyiyse kolaydır.

Anlamaya odaklan, ezberi ikinci plana at öncelikle. Çalışma formülü yap kendine, resimlerden faydalan özellikle bu konu için, başka hocalardan da dinle... Anlamana yardımcı olur bunlar.

Eşit ağırlıkçı mısınız?

Sayısal hocam.

Hayır zor değil. Ezberlenmiş bilgi, tek başına başka şeylerle bağlantı kuramamış veya mantığa karşı olan bilgidir. Hücre gibi şeyler gayet gözde canlandırılabilir ve mantık kurulabilen şeyler.

Hocam anlıyorum ama 345 gibi kaynaklarda yanlışlarım çıkınca çok sinirim bozuluyor. Emin olduğum şeyler yanlış çıkabiliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı