TYT çalışmaya ağustosun ortasında başlanırsa konular yetişir mi?

Kl0prax

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba dostlar. Belli sebeplerden dolayı babamın yanında bir ay çalışacağım ve eve geldiğimde ders çalışmaya zamanım yok, yani bir ay sonraya kadar ders çalışamayacağım.

Bilgisayarıma sürekli upgrade yapmaktan sıkıldım. Ya şu an kullandığımı satıp adamakıllı güncel bir şey alacağım, ya da beni birkaç sene daha idare edebilecek parçalar ekleyeceğim. Biraz paraya ihtiyacım var yani.

Şimdi TYT ile ilgili birkaç sorum olacak.

• Ağustosun yarılarında TYT ye başlasam halledebilir miyim?

• Bilgisayar veya yazılım üzerine okumak istiyorum ama hangi bölümü seçeceğime karar veremedim. Bilgisayar donanımlarıyla uğraşmak hoşuma gidiyor ama yazılım bilgimi geliştirip oturduğum yerden para kazanmak da fena gelmiyor kulağa.

• Hangi derslere hangi konulara çalışmalıyım? Hiçbir bilgim yok.

• Günlük 6-7 saatimi derse ayırabilirim, ancak biraz dikkat dağınıklığım var.

Bana rehber olabilecek bir arkadaş varsa, önerilerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eylül'e başlasan bile düzenli çalışma ile yetişir. Ama okul sıkıntı olabilir işte. Dershaneye de gidecek isen zaman kalmaz.

Hocam dershaneye gitmeli miyim? Gitmemeli miyim? Bilmiyorum. Lisede bu zamana kadar adamakıllı çalışmadım. Sınavlara son hafta çalıştım sadece. Bilgisayar/Yazılım üzerine bir üniversiteye gitmek için kaç puan lazım? Nasıl bir çalışma lazım?

Hocam dershaneye gitmeli miyim? Gitmemeli miyim? Bilmiyorum. Lisede bu zamana kadar adamakıllı çalışmadım. Sınavlara son hafta çalıştım sadece. Bilgisayar/Yazılım üzerine bir üniversiteye gitmek için kaç puan lazım? Nasıl bir çalışma lazım?
Ben dershaneye gittim bu sene, yaşıtız senle. Okul+dershane son sene olmaz dostum. 8 saat okul ve 3 saat dershane adamın içinden geçer evde ders çalışamazsın. Şu an umudum açığa geçip dershaneye devam etmek, yoksa mezuna kalacağım gibi. Eğer yüksek üniversitelerde bilgisayar, yazılım istiyorsanız geçen senelerden temelli, düzgün çalışabilecek biri olmanız gerek, ama orta seviye ünide yazılım olsa da olur derseniz günlük birkaç saat verimli çalışma ile yapabilirsiniz.

Ben dershaneye gittim bu sene, yaşıtız senle. Okul+dershane son sene olmaz dostum. 8 saat okul ve 3 saat dershane adamın içinden geçer evde ders çalışamazsın. Şu an umudum açığa geçip dershaneye devam etmek, yoksa mezuna kalacağım gibi. Eğer yüksek üniversitelerde bilgisayar, yazılım istiyorsanız geçen senelerden temelli, düzgün çalışabilecek biri olmanız gerek, ama orta seviye üniversite de yazılım olsa da olur derseniz günlük birkaç saat verimli çalışma ile yapabilirsiniz.

Günlük düzenli çalışma ile iş bulabileceğim bir üniversiteye gidebilir miyim? Bu yazılım işinde iş bulma olayını kendini geliştirmene bağlı diyorlar. Bir de 12. sınıf konularının hafif olduğunu yanında 11 konularını yetiştirebileceğimi söyledi arkadaşlarım. Yetişir mi?

Yetişir de AYT için aynısını söyleyemem. Ayrıca senin sınav senesinde bilgisayarı falan unutman gerekiyor, bırak parayı dersine çalış.

Bu yaz akşamları oynarsam oyun oynarım seneye salarım oyunu.

Günlük düzenli çalışma ile iş bulabileceğim bir üniversiteye gidebilir miyim? Bu yazılım işinde iş bulma olayını kendini geliştirmene bağlı diyorlar. Bir de 12. sınıf konularının hafif olduğunu yanında 11 konularını yetiştirebileceğimi söyledi arkadaşlarım. Yetişir mi?
İş bulma sizle alakalı, en kötü bir üniversiteye gitseniz bile daha önce onlarca kaliteli projeler yapmış iseniz bulursunuz. Konular yetişir dostum bir konuyu öğrenmek bir iki gün. Ama onu yüksek netlerle çözmek için bol soru çözmek gerek. O da sana kalmış.

İş bulma sizle alakalı, en kötü bir üniversiteye gitseniz bile daha önce onlarca kaliteli projeler yapmış iseniz bulursunuz. Konular yetişir dostum bir konuyu öğrenmek bir iki gün. Ama onu yüksek netlerle çözmek için bol soru çözmek gerek. O da sana kalmış.

Teşekkür ederim hocam yardımların için.

Çözüm olarak raporluyorum.

Ek olarak; dershaneye 2 kere gitmiş birisi olarak ben tavsiye etmiyorum dershaneyi. Bilmiyorum berki ben çok yapamadım ama ben evde çalışmayı daha çok seviyordum ve keyif alıyordum.

Sürekli git gel yapıp sonra masaya oturmayı sevmiyordum, siz de yapabilecek misiniz bunu tartın düşünün ona göre yazılın dershaneye. Bu tavsiye mi de göz önünde bulundurun lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı