TYT denemeleri nasıl yönetilir?

Daha fazla  
Arkadaşlar, TYT denemelerinde Türkçede çok fazla yanlış yapıyorum. 20. sorudan sonra beynim adeta durma noktasına geliyor. Matematikte ise, eve geldiğimde birçok soruyu rahatlıkla yapabilirken, sınav anında yapamıyorum. Öneriniz nedir? Sınava hazırlanan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim?

Arkadaşlar, TYT denemelerinde Türkçede çok fazla yanlış yapıyorum. 20. sorudan sonra beynim adeta durma noktasına geliyor. Matematikte ise, eve geldiğimde birçok soruyu rahatlıkla yapabilirken, sınav anında yapamıyorum. Öneriniz nedir? Sınava hazırlanan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim?
Evde türkçede yapamadığın konulara çalış, evde tyt türkçe denemesi çöz. Matematikte de bol bol soru tarzı görmeye çalış hatta yeterli yapım var diyorsan tyt matematik denemesi çöz.

Evde Türkçede yapamadığın konulara çalış, evde TYT Türkçe denemesi çöz. Matematikte de bol bol soru tarzı görmeye çalış hatta yeterli yapım var diyorsan TYT matematik denemesi çöz.

TYT konuları bitti. Tek başıma çözdüğümde yapamadığım konu yok. Türkçede ise yanlışım paragraftan geliyor. Günlük 40 paragraf çözüyorum ama yine de işe yaramıyor.

TYT konuları bitti. Tek başıma çözdüğümde yapamadığım konu yok. Türkçede ise yanlışım paragraftan geliyor. Günlük 40 paragraf çözüyorum ama yine de işe yaramıyor.

Paragraf çözmek bir yere kadar fayda gösterir. Netlerini arttıracak asıl unsur deneme çözmek, çözerken sürede tutarsan mükemmel olur.

Yarar hocam, paragraf denemeleri uzun vadede etkisini gösterir. Tyt konularınız tamamsa evde tyt denemesi çözebilirsin, sessiz ortamsa tabii. Sessiz değilse kütüphanede çözmeni öneririm.

Öncelikle selam, 2021 yılında sayısalda ilk seksen bine girmiş biri olarak sana şunları söyleyebilirim. Türkçe için yapman gereken ilk şey paragraf çözmen bu şekilde 20 neti garanti edebilirsin belli başlı kalıplar var zaten(Okuduğunu Anlama, Akışı Bozan vs) bunun haricinde basit Türkçe bilgisi ile(pçtk bcdg vs) 5 net daha elde edebilirsin. Sınavda 30 net yaptım Türkçede.

Çok fazla deneme çözerek bunu aşabilirsin, bir arkadaşım böyle yapıyordu. Evde deneme çözerken kendini sınavda gibi düşünebilirsin her şeyden uzak durman senin için çok faydalı olur.

Peki deneme sırasında belli bir süreç sonrasında adeta çok ciddi yavaşlıyorum. İlk 20-30 sorudan sonra anormal vakit kaybı yaşıyorum. Bunu nasıl engellerim?
Hocam 20 türkçe çözüp sonra fen çözüp tekrar Türkçeye dönmek faydalı olabilir. Bir denemede de bu yöntemi deneyin inşaallah faydasını görürsünüz. Ben Türkçesi zor olan denemelerde böyle yapıyorum işe yarıyor.

Geri
Yukarı