TYT fen bilimleri için özet video serisi önerileri

caustictune

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar acil TYT fen bilimleri öğrenmem lazım. Çok az temelim var bana 3 ders içinde video serisi ya da başka bir kaynak verir misiniz? Hangi üniteleri çalışmam gerektiğini de söylerseniz çok sevinirim.

Yok hayır dilden gireceğim.
TYT Fen dersi için bir net aralığı söyleseniz daha iyi olurdu mesela 5 net hedef gibi ama yine de yazacağım.
Öncelikle Kimya sizin için en kolay ders olacaktır ve konular şunlar:
Kimya Bilimi (Yüksek ihtimal soru gelir.)
Periyodik Cetvel (Kesine yakın soru ihtimali barındırır.)
Maddenin Halleri (Eğer zorlamayacaksa yani katı sıvı gaz gibi şeyleri anlatır bu konu ve kesin çıkar.)
Onun dışında kalan konular size kalmış mesela asit-baz,karışımlar,atom,etkileşimler... Bu konular biraz daha zorlayıcıdır bu yüzden yazmadım.

İkinci sıramız Fizik olsun:
Fizik Bilimine Giriş
Madde
Isı Sıcaklık
Hareket

Bu saydıklarım biraz daha basit hızlı halledilen konular ve öbür konular biraz daha zorlayıcı ve zaman alır tercih size aittir.

Biyoloji için:

Canlıların Ortak Özellikleri
Temel Bileşenler
Canlı Sınıflandırması

Bu konular öbürlerine göre biraz daha basit bence ayrıca bu saydığım konular size 10 net getiriyor fakat bunların arasından eleme yaparsak Kimyada Kimya Bilimi ve Periyodik
Biyolojiden Ortak özellikler ve fizikte fizik bilimi ısı sıcaklık baksanız bile 5 net gelir

Video olarak Kimya Benim Hocam Full Tekrar
Video olarak VIP FIZIK TYT Full Tekrar
Video olarak Dr.Biyoloji-Biosem-Fundamentals Biyoloji

Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.

TYT Fen dersi için bir net aralığı söyleseniz daha iyi olurdu mesela 5 net hedef gibi ama yine de yazacağım.
Öncelikle Kimya sizin için en kolay ders olacaktır ve konular şunlar:
Kimya Bilimi (Yüksek ihtimal soru gelir.)
Periyodik Cetvel (Kesine yakın soru ihtimali barındırır.)
Maddenin Halleri (Eğer zorlamayacaksa yani katı sıvı gaz gibi şeyleri anlatır bu konu ve kesin çıkar.)
Onun dışında kalan konular size kalmış mesela asit-baz,karışımlar,atom,etkileşimler... Bu konular biraz daha zorlayıcıdır bu yüzden yazmadım.

İkinci sıramız Fizik olsun:
Fizik Bilimine Giriş
Madde
Isı Sıcaklık
Hareket

Bu saydıklarım biraz daha basit hızlı halledilen konular ve öbür konular biraz daha zorlayıcı ve zaman alır tercih size aittir.

Biyoloji için:

Canlıların Ortak Özellikleri
Temel Bileşenler
Canlı Sınıflandırması

Bu konular öbürlerine göre biraz daha basit bence ayrıca bu saydığım konular size 10 net getiriyor fakat bunların arasından eleme yaparsak Kimyada Kimya Bilimi ve Periyodik
Biyolojiden Ortak özellikler ve fizikte fizik bilimi ısı sıcaklık baksanız bile 5 net gelir

Video olarak Kimya Benim Hocam Full Tekrar
Video olarak VIP FIZIK TYT Full Tekrar
Video olarak Dr.Biyoloji-Biosem-Fundamentals Biyoloji

Aklınıza takılan olursa sorabilirsiniz.
Çok teşekkürler tam ihtiyacım olan bilgileri söylemişsiniz! Cevap beklerken şöyle bir videoya denk geldim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıkçası başlıktaki gibi 17 net beklemiyorum ama bu kadar az zaman kalmışken böyle bir program bence fena değil. Siz ne düşünürsünüz?

Çok teşekkürler tam ihtiyacım olan bilgileri söylemişsiniz! Cevap beklerken şöyle bir videoya denk geldim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıkçası başlıktaki gibi 17 net beklemiyorum ama bu kadar az zaman kalmışken böyle bir program bence fena değil. Siz ne düşünürsünüz?
Eğer yorucu bir çalışma ya da zaman sıkıntı derseniz gerek yok bence ayrıca dil ve matematiğe odaklanmak daha iyi fikrimce

Geri
Yukarı