TYT fen için en kolay ve sözel konular nelerdir?

Kimyada maddenin halleri de var o da kolay konulardan. Biyolojide biraz çalışıp kalıtımı yapabilirsin, o da kısa sürede yapılabilen bir konu.

Fizikte vektörlere bakabilirsin, kimyada kimya her yerde ünitesine biyolojide ise canlıların ortak özelliklerine bakabilirsin.
Vektörler ayt konusu.
Ben fende tavsiye olarak tüm biyoloji denemelerinde çıkan soy ağacı sorularına bakmanızı tavsiye ederim. Direkt +1 Kesin net. Ardından sözel olarak kimyadaki karışımlara bakabilirsiniz. Fizikte ise fizik dallarına bakabilirsiniz.

Vektörler AYT konusu.
Ben fende tavsiye olarak tüm biyoloji denemelerinde çıkan soy ağacı sorularına bakmanızı tavsiye ederim. Direkt +1 Kesin net. Ardından sözel olarak kimyadaki karışımlara bakabilirsiniz. Fizikte ise fizik dallarına bakabilirsiniz.

Kuvvet ve kuvvet dengesi olarak da geçiyor sanırım. Elimde kitap olmadığı için direkt bakamadım internetteki müfredatta da vektörler olarak yazılmış. Zaten benzer konu yönlü kuvvet işte :D

Kimyada Her Yerde Kimya; biyolojide Ekosistem Ekolojisi ve Canlıların Ortak Özelliklerine; fizikte de Fizik Bilimine Giriş (çıkmıyordu bu sanırım) konularına bakabilirsin. 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı