TYT fen netleri nasıl yükseltilir?

Ozuhan

Decapat
TYT netlerim genel olarak 70-75 civarlarında geziyordu, yakın zamanda 80-85 netlere kadar çektim. Lakin bu sefer de fen netim aniden düştü. Önceden Türkçe 25-30, sosyal 10-15, mat 20-25, fen 13-15 arası geliyordu. Şu an ise Türkçe 30-35, sosyal 10-15, mat 28-32, fen 7-10 arası geliyor. Daha yenice bilgi sarmal TYT deneme-5 çözdüm ve toplam 84 net geldi, bunun 7 tanesi fen. Önceden fen 13-15 gelirdi.

Fen netlerimi tekrardan hızlıca nasıl yükseltebilirim? Konuları mı unuttum acaba? Full tekrar videoları mı izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her yanlıştan sonra o soruya ait konuyu açıp okuyordum kısaca lisedeyken. Ayrıca bir ufak el not defterim vardı. Fizik kimya biyolojide böyle öncüllü sorularda ya da doğru yanlış tarzı sorularda çok sık çıkan ya da enteresan bilgileri not ederdim. Her sınavdan önce bir kez okurdum o bilgileri. Onun da çok faydasını görmüştüm onu da öneririm. AYT Fizik kimya biyolojinizi geliştirmeniz de TYT fene olumlu etki yapacaktır. Ama yanlışlarınızın üzerine düşünüp o konulara bakmak, konuda çok eksik hissederseniz biraz daha soru çözmek çok fayda verecektir diye tahmin ediyorum.

Dostum öncelikle konu eksiğin varken ki 7 10 net seviyesi büyük olasılıkla konu eksiğinden kaynaklıdır deneme çözüp net arttırmaya odaklanmamalısın. Eğer AYT çalışmaktan zaman bulamıyorsan bile kendinden emin olduğun konuları bırakıp çoğunlukla soru kaçırdığın konuları oku, dinle ve sorularını çöz. Ben de senin gibi senenin başında 5-10 net arası yapıyordum ve açıkçası pek sevmediğim için biyoloji dersini atlıyordum ve bu çoğu öğrencide olur sevilmeyen dersi çalışmaya motivasyon eksikliği. Bunu aştıktan ve denemeden ziyade konulara yöneldikten sonra netimi 17 18 civarına çekebildim bu konudaki tavsiyem budur.

Geri
Yukarı