Çözüldü TYT Kimyanın Temel Kanunları ve Kimyasal Hesaplamalar Konusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apoenzim

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
TYT kimya çalışıyorum. Kimya konularının çoğunu anlayabiliyorken bu konuyu anlayamıyorum. Bu konuyu yapabilmek için bir taktik var mı?

Çözüm
Çok fazla soru tarzı olmayan bir konu. Es geçilcek bir konu değil, yanlış hatırlamıyorsam 2021 sınavında bu konuyla ilgili 2 tane soru çıktı. Ayrıca bu konu kimyanın temelidir, bazı diğer konularda bunlara ihtiyacın olacak (AYT Kimyada). Soru çözmeyi dene çözemediklerinin çözümlerine bak. Çözdükçe mantığını daha iyi anlarsın. Tavsiye ettiğim Youtube kanallarına bakabilirsin bakabilirsin Tavsiye ettiğim kanallar: Kimya Adası, Hocalara Geldik.
Bazı konular vardır bazı öğrenciler için es geçip vakit kaybetmemek lazım. Kimyadaki o konu da bu konudur. Biyolojide de hayvanlar sınıflandırılması falan... Geçen sene bu konulara çalışmadım TYT'de çıkarsa 2 boş bırakır geçerim dedim.
Ama gayet kolay bir hesaplama sorusu çıkmıştı ki AYT kimya çalışan herkesin yapması gereken. Ama tabii AYT kimyada da hesaplamalarda sıkıntı çekiyorsanız, dediğiniz konunun üstüne düşmeniz lazım.

Bazı konular vardır bazı öğrenciler için es geçip vakit kaybetmemek lazım. Kimyadaki o konu da bu konudur. Biyolojide de hayvanlar sınıflandırılması falan... Geçen sene bu konulara çalışmadım TYT'de çıkarsa 2 boş bırakır geçerim dedim.
Ama gayet kolay bir hesaplama sorusu çıkmıştı ki AYT kimya çalışan herkesin yapması gereken. Ama tabii AYT kimyada da hesaplamalarda sıkıntı çekiyorsanız, dediğiniz konunun üstüne düşmeniz lazım.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Konuya gelecek olursak konuya çalışıyorum fakat konu hiçbir türlü kafamda oturmuyor sorularını da çözemiyorum.

Çok fazla soru tarzı olmayan bir konu. Es geçilcek bir konu değil, yanlış hatırlamıyorsam 2021 sınavında bu konuyla ilgili 2 tane soru çıktı. Ayrıca bu konu kimyanın temelidir, bazı diğer konularda bunlara ihtiyacın olacak (AYT Kimyada). Soru çözmeyi dene çözemediklerinin çözümlerine bak. Çözdükçe mantığını daha iyi anlarsın. Tavsiye ettiğim Youtube kanallarına bakabilirsin bakabilirsin Tavsiye ettiğim kanallar: Kimya Adası, Hocalara Geldik.

Çözüm
Çok fazla soru tarzı olmayan bir konu. Es geçilcek bir konu değil, yanlış hatırlamıyorsam 2021 sınavında bu konuyla ilgili 2 tane soru çıktı. Ayrıca bu konu kimyanın temelidir, bazı diğer konularda bunlara ihtiyacın olacak (AYT kimyada). Soru çözmeyi dene çözemediklerinin çözümlerine bak. Çözdükçe mantığını daha iyi anlarsın. Tavsiye ettiğim YouTube kanallarına bakabilirsin bakabilirsin tavsiye ettiğim kanallar: Kimya adası, Hocalara Geldik.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. TYT de 2 soru çıkıyor ve AYT'nin neredeyse hepsi mol gerektiren sorular oluyor. Dediklerinizi uygulayacağım. Tekrardan teşekkür ederim.
Takıldığınız bir soruyu atarsanız çözümüyle açıklayabiliriz. Belki farklı birinden dinlemek anlamanızı kolaylaştırır.
Hocam belli bir soru yok. Genel olarak konuda sorun yaşıyorum.

Hocam belli bir soru yok. Genel olarak konuda sorun yaşıyorum.

Aslında basit bir konudur ama temel konulardan biridir. Belki de kimyager olduğum için bana kolay geliyordur bilemiyorum. Keşke anlatma imkanım olsaydı şu an.
Tavsiyem birim dönüşümlerini iyi öğrenin, molü iyi öğrenin ve tepkimeleri denkleştirmeyi iyi öğrenin. Gerisi çok kolay gelecektir.

Aslında basit bir konudur ama temel konulardan biridir. Belki de kimyager olduğum için bana kolay geliyordur bilemiyorum. Keşke anlatma imkanım olsaydı şu an.
Tavsiyem birim dönüşümlerini iyi öğrenin, molü iyi öğrenin ve tepkimeleri denkleştirmeyi iyi öğrenin. Gerisi çok kolay gelecektir.

Teşekkür ederim hocam cevabınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı