TYT matematiğe nasıl çalışmalıyım?

esmanurbagci

Hectopat
Daha fazla  
TYT matematikte 25-30 arası yapıyorum sizce günlük problem çözme rutinini mi yapmalıyım yoksa 2 günde bir branş denemesi mi?
Mezunum bu arada, dershaneye gidiyorum.

12ye geçtim 11'den itibaren sadece TYT kastım analitik ve tri bitti AYT olarak TYT fende bitti TYT matta 37-38 yapıyorum acilin denemelerinde falan ancak neden bunları anlatıyorum şunu diyorum TYT kısa sürede falan olacak iş değil uzun vadede emek istiyor özellikle şu her sabah 30 soru prob 30 soru paragraf konsundan nefret ediyorumm dinlersin adam gibi bir hocadan dersi alırsın 3-5 problem kaynağı oturur çözersin denemelerde yanlışlarına kafa yorarsın paragrafa gelince de oturur paragrafın taktiklerini öğrenirsin sorular neyi sorar onları öğrenirsin bir zaman aralığında ikisini de bitirmeyi hedeflersin yani sürekli çözüyüm şöyle böyle geçin abi onu diğer konular nasılsa paragrafta problemde öyle hepsinin her soru tipinin taktiği ve işlem şekli var bunları bu kadar büyütmeyin TYT mat denemesini sık sık yap yanlışlarının nereden geldiğine bak oraya yönel tekrar bit kaliteli kaynağın yaptığın yanlışlardaki konuları çöz kaynağı baştan sona bitirme bu yaani alışıla gelmiş olmuş her sabah 30 soru prob 30 paragraf nedir bu ya

İkisini de yapmanızda bir engel yok. Mezunum diyorsunuz, konulara hakimseniz denemeler üzerinden devam edebilir, hız kazanmak için soru çözebilirsiniz.

25-30 net kaç doğru kaç yanlış şeklinde oluyor, zaman yetiyor mu?

İkisini de yapmanızda bir engel yok. Mezunum diyorsunuz, konulara hakimseniz denemeler üzerinden devam edebilir, hız kazanmak için soru çözebilirsiniz.

25-30 net kaç doğru kaç yanlış şeklinde oluyor, zaman yetiyor mu?
yani şöyle, matematikteki konulara hakimim ama geometride çok eksiğim var. konu çalışıp bir de geometri kaynağı alıp çözmeyi düşünüyorum, öneriniz var mı? en sonki denememde 3 yanlış 7 boş yaptım.

Geri
Yukarı