TYT matematik çözemiyorum

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
TYT Türkçe idare eder seviyede. Fen gayet iyi en fazla 1-2 soru boş bırakıyorum hatta bir keresinde kimyayı fullemiştim.
Ama sözde sayısalcı olmama rağmen matematik çözemiyorum. 40 sorunun yarısından fazlası boş veriyorum optiği.
Konu olarak çoğu şeyi de bitirdim, birkaç problemler konusu kaldı sadece. Şu an bir yandan onları götürürken, bir yandan da başka kitaplardan geçmiş konuları tekrar ediyorum.
Ama sonuç değişmiyor. Ne yapacağım ve nasıl netlerimi arttıracağım bilmiyorum.

TYT'den bölüme gittim 2 yillik bitirsemde bir şey olacağımi sanmiyorum vakit kaybiydi. Bence AYT matematik calis 40'da 30 yapsan ilk 300k giriyorsun :)

Yapamadığın soruların çözümüne mutlaka bak. Ayrıca sadece bakıp geçme. Bir süre sonra tekrar açıp çözmeye çalış. Çözemezsen tekrar bak. TYT matematik pratik çözüm bilgisi gerektirir.

2022'de girdim geçen sene AYT'de sayısal500k sıralama TYT 800k sıralama yaptım(0 ders çalişma 12. sinifta devamsizligim 100dü sadece sinav aylarinda gidiyordum)

TYT'den bölüme gittim 2 yillik bitirsemde bir şey olacağımi sanmiyorum vakit kaybiydi. Bence AYT matematik calis 40'da 30 yapsan ilk 300k giriyorsun :)
TYT yapamadan AYT'nın bir anlamı var mı ki? Sınav sistemini cidden hiç bilmiyorum, ikisinden de yüksek almamız lazım falan sanıyorum.
Ve ayrıca 30/40 yapıp nasıl 300k'e giriyoruz, az değil mi?

Yapamadığın soruların çözümüne mutlaka bak. Ayrıca sadece bakıp geçme. Bir süre sonra tekrar açıp çözmeye çalış. Çözemezsen tekrar bak. TYT matematik pratik çözüm bilgisi gerektirir.
Genelde girdiğim denemelerin çözümleri hiç bir yerde olmuyor. Atıyorum Limit denemesi olduk geçen internete yarıyorum çıkmıyor bir türlü.

Genelde girdiğim denemelerin çözümleri hiç bir yerde olmuyor. Atıyorum Limit denemesi olduk geçen internete yarıyorum çıkmıyor bir türlü.
Sonrasında sorularını kontrol edemediğin bir deneme hiçbir işe yaramaz. Çöpe at daha iyi. Evde kendi başına deneme çöz. Dışardan kendin satın aldığın denemelerde çözümlü sorular vardır. Onlar üzerinden ilerlersin.

TYT Türkçe idare eder seviyede. Fen gayet iyi en fazla 1-2 soru boş bırakıyorum hatta bir keresinde kimyayı fullemiştim.
Ama sözde sayısalcı olmama rağmen matematik çözemiyorum. 40 sorunun yarısından fazlası boş veriyorum optiği.
Konu olarak çoğu şeyi de bitirdim, birkaç problemler konusu kaldı sadece. Şu an bir yandan onları götürürken, bir yandan da başka kitaplardan geçmiş konuları tekrar ediyorum.
Ama sonuç değişmiyor. Ne yapacağım ve nasıl netlerimi arttıracağım bilmiyorum.
Sayısalcı değilim ama aynı dertten müzdaribim bende. Gerçi bana 15-20 net arası yeter, ama 10 nette takıldık kaldık şu aralar, umarım düzeltebiliriz.

Geri
Yukarı