TYT matematik çözemiyorum

Benim fikrim, TYT matematik ve Türkçe yılların birikimi ve birazda var olan yetenekle başarı elde edilen dersler. Mesela eğer sınav yılına kadar çok kitap okuduysanız parağraf soruları için çok da çalışmadan sonuç elde edebilirsiniz. Ama eğer birikim yoksa parağraf sorularında belli bir sınırı aşmak kolay değil. Çünkü büyük oranda birikime bağlı. Aynı şekilde matematikte problemler için hızlı okuyup doğru anlamanıza bağlı. Bu da yılların birikimi. Ancak AYT öyle değil; çalışmakla mesafe alabilirsiniz AYT de...Ancak TYT de belli bir sınırı aşmak hiç de kolay değil.
Aklıma şimdilik gelenler bunlar..

Benim fikrim, TYT matematik ve Türkçe yılların birikimi ve birazda var olan yetenekle başarı elde edilen dersler. Mesela eğer sınav yılına kadar çok kitap okuduysanız parağraf soruları için çok da çalışmadan sonuç elde edebilirsiniz. Ama eğer birikim yoksa parağraf sorularında belli bir sınırı aşmak kolay değil. Çünkü büyük oranda birikime bağlı. Aynı şekilde matematikte problemler için hızlı okuyup doğru anlamanıza bağlı. Bu da yılların birikimi. Ancak AYT öyle değil; çalışmakla mesafe alabilirsiniz AYT de...Ancak TYT de belli bir sınırı aşmak hiç de kolay değil.
Aklıma şimdilik gelenler bunlar..
Bu sene sınava gireceğim, ve en son ne zaman kitap okudum hatırlamıyorum bile. Başka bir arkadaş da önermişti galiba AYT çalışacağım. AYT'yi her türlü çalışacaktım TYT'den iyi almaya başlayınca ama erkenden başlayayım.
Yalnız hâlâ TYT-AYT arasındaki ilişkiyi bilmiyorum.

Soru tiplerini ezberlemekten başka çare yok. Sürekli deneme çöz.
Hocam dershane eylülde başladı Şubat ayı hariç her pazartesi deneme olduk. Ama şu zamana kadar bir gelişme olmadı. Rehber hocasıyla konuştuğumda zamanla artacak deyip yolladı hep.

TYT 4 işlem hocam yaparsın. Kaçınmcı sınıfsın?
Mezuna kaldım. Ama 4 işlem harici her şeyi soruyorlar.

Hocam dershane eylülde başladı Şubat ayı hariç her pazartesi deneme olduk. Ama şu zamana kadar bir gelişme olmadı. Rehber hocasıyla konuştuğumda zamanla artacak deyip yolladı hep.

Mezuna kaldım. Ama 4 işlem harici her şeyi soruyorlar.
Ben de mezun olmuştum. 25 neti hiç geçemedim sınavlarda. Benim elimden bir şey gelmedi matematik konsuunda.

Dershane veya okula hocalarınıza çözdüremiyor musunuz? Bu sorun cidden büyük bir şey, yanlışlarınızı analiz etmeniz lazım.
Bizim dershanede hocalara bir şey çözdürtmek için etüt almak lazım internet sitesinden, ve her hafta be zaman etütler açılsa bütün matematik hocalarının etüt saatleri doluyor. Ben de alamadığım için çözdürtemiyorum.

Hangi tip soruları çözemiyorsun?
Genel olarak Geometri ve tablolu uzun sorular.
Geometriye artık bakmıyorum 1-2 denemedir, zaten çözemem düşüncesiyle.
Tablolu soruları okuyunca hiç bir şey anlamıyorum, ne istiyor falan diye; anlasam bile nasıl bir işlem yapmam lazım aklıma gelmiyor.

Geri
Yukarı