TYT matematik deneme çözümleri izleyip sonradan çözmeye başlamak mantıklı mı?

738633

Femtopat
TYT matematik denemesi çözemiyordum. Bende şu şekilde bir karar aldım. 345 yayınlarının deneme çözümlerini izleyip sonradan deneme çözmeye başlayacağım. Soruların nasıl çözüldüğünü görmek amacı ile yapacağım bunu. Sizce mantıklı mı?

Kaç net yapıyorsan o seviyede bir iki deneme çözümü izleyebilirsin ama bence önce kendin çözüp sonra yapamadığın her soruyu atlamadan izlemen. Bir yerden sonra mantığı kavrarsın diye düşünüyorum. Tercih senin kişi kendini daha iyi bilir.

Güzel düşünmüşsün ama pek faydası olmayabilir bu biraz daha soru ezberlemek gibi. Önce denemeyi kendin çöz netini gör. Sonrasında yapamadıklarının çözümünü izle, bir süre sonra silip tekrar çöz bak anlamış mısın diye

Güzel düşünmüşsün ama pek faydası olmayabilir bu biraz daha soru ezberlemek gibi. Önce denemeyi kendin çöz netini gör. Sonrasında yapamadıklarının çözümünü izle, bir süre sonra silip tekrar çöz bak anlamış mısın diye.

Dediğin gibi biraz öyle ama TYT fen derslerini bitirdikten sonra denemelere girişeceğim 2 3 konum kaldı hem AYT hem TYT beraber çalıştığım için hem soru görmüş oluyorum hem de eksik kalan konularımı hallediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı