TYT matematik için hangi zorlukta deneme çözülmeli?

Phreak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, birçok video izledim kafam çok karıştı şimdi size sormak istedim.
2 gündür TYT matematik başlamak için kaynak arıyorum ama herkes farklı şeyler diyor. Hocalar netlere göre kitap öneriyor ve ben daha netimi bile bilmiyorum. Ben netimi öğrenebilmek için hangi zorlukta bir deneme çözmeliyim? 2-3 gündür başım ağrıyor ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz?

Şunu sorayım ben, daha önce TYT matematik adına bir çalışman oldu mu ya da kitap falan çözdün mü? Bir de kaçıncı sınıfsın?

11.sınıfa geçtim şöyle matematiğe ilk adım diye bir kitap var aşama aşama ilerliyor yarısına kadar gelmiştim hala duruyor o konuları sonradan fark ettim TYT konularıymış bu kadar başka yok.

Boş ver o kitabı, şimdi benim tavsiyem şu olur ki bir tane temel kitap bitirmen iyi olur. Ondan sonrası da ne olup olmadığın hakkında kafanda az bir fikir oluşacaktır. Benim kitap önerim de Sonuç Yayınlarının fasikülleri olur. Bu kitap eski tarz soruları öğretir, istersen Matematiğin İlacı kitabına da bakabilirsin. Kolay yeni nesil soruları çoğunlukta sormaya çalışmışlar.

Giriş seviyesi kitap çözmekle başla sonrasında baktın çok basit geldi o zaman orta seviyeye yönel ama baktın basit gelmedi mi giriş seviyesi 1-2 kaynak daha çöz. Ona göre yolunu oluştur. Temelini iyi oturt ki diğer seviyelerde tıkanmayasın.

Merhaba, birçok video izledim kafam çok karıştı şimdi size sormak istedim.
2 gündür TYT matematik başlamak için kaynak arıyorum ama herkes farklı şeyler diyor. Hocalar netlere göre kitap öneriyor ve ben daha netimi bile bilmiyorum. Ben netimi öğrenebilmek için hangi zorlukta bir deneme çözmeliyim? 2-3 gündür başım ağrıyor ne yapacağımı bilemedim yardımcı olur musunuz?
Konuların tam mı ?

Eğer temelin yoksa matematiği kökten kavramak lazım ortaokul düzeyinden başlayıp liseye doğru gelebilirsin aksi takdirde doğal sayılar yani tyt'nin ilk konusunu anlamakta bile güçlük çekersin.

Boş ver o kitabı, şimdi benim tavsiyem şu olur ki bir tane temel kitap bitirmen iyi olur. Ondan sonrası da ne olup olmadığın hakkında kafanda az bir fikir oluşacaktır. Benim kitap önerim de sonuç yayınlarının fasikülleri olur. Bu kitap eski tarz soruları öğretir, istersen matematiğin ilacı kitabına da bakabilirsin. Kolay yeni nesil soruları çoğunlukta sormaya çalışmışlar.

O zaman öyle yapayım kolay bir kaynaktan yavaş yavaş ilerleyeyim matematiğin ilacını alıyorum o zaman hocam?

Kolay yayınlar asla çözmeyin. Mümkünse en düşüğünüz bilgi sarmal olsun. Çünkü ÖSYM 1 sene Türkçe 1 sene matematik zorluyor. 2021 matematik zordu. 2022 de ise Türkçe.

Geri
Yukarı