TYT matematik net arttırma

ErehLexa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttim. 12. Sınıfım ortalama 70 net yapıyorum fakat matematiği arttıramadım gitti. En son yaptığım deneme netlerim:
(Bu denemenin matematik ve Türkçesi biraz zordu.)
Türkçe: 30 net
Sosyal: 14 net
Matematik: 11.25 (orta denemelerde 15-20 arası)
Fen: 13 net
Fen, Türkçe çalışıyorum direkt nete yansıyor fakat matematik bir değişik sizce nasıl çalışmalıyım? Tecrübeniz vardır mutlaka.
Hedef: Say 30k

Hocam matematik bu ülkenin kilit belası. Yapamayan iş bulamaz kalıbını aklımıza koyduklarından beri hiçbir şey iyi gitmemeye başladı. Elinizden geleni yapın. Konuları bitiremedim diye endişeye kapılmayın. Her gün düzenli problem çözün.

Sözel bölümü öğrencisiyim. Psikoloji okumak istiyorum. Sorarım size; Ben niye bu lanet dersi işleyip sorularını çözmekle yükümlüyüm?

@Agah gibi Bakın derslerin te-mel konularını TYT sınavında görüyoruz. Sayısalcılar da sosyal ve türkçe ile uğraşmasın o zaman? Ama sözelcilere bıraksak 4 işlem bile görmesinler…

@ErehLexa Kasım ayına göre total netiniz gayet iyi bence ama matematikte 40 soruya uğraşmayıp süreden kazanıyorsanız o ayrı tabii.
İlk 12 konunuz sağlam mı, problemler için neler yapıyorsunuz, 10 soru geometriden kaç netiniz var?

@Agah gibi Bakın derslerin te-mel konularını TYT sınavında görüyoruz. Sayısalcılar da sosyal ve Türkçe ile uğraşmasın o zaman? Ama sözelcilere bıraksak 4 işlem bile görmesinler…

@ErehLexa Kasım ayına göre Total netiniz gayet iyi bence ama matematikte 40 soruya uğraşmayıp süreden kazanıyorsanız o ayrı tabii.
İlk 12 konunuz sağlam mı, problemler için neler yapıyorsunuz, 10 soru geometriden kaç netiniz var?

Hocam dedikleriniz TYT için geçerli. Psikoloji bölümü için AYT Matematik yapmak gerekiyor. Ben ne yapacağım? Psikolog olduğum zaman hastama integral mi soracagim?

Hocam matematik bu ülkenin kilit belası. Yapamayan iş bulamaz kalıbını aklımıza koyduklarından beri hiçbir şey iyi gitmemeye başladı. Elinizden geleni yapın. Konuları bitiremedim diye endişeye kapılmayın. Her gün düzenli problem çözün.

Sözel bölümü öğrencisiyim. Psikoloji okumak istiyorum. Sorarım size; Ben niye bu lanet dersi işleyip sorularını çözmekle yükümlüyüm?
Siz EA oluyorsunuz hocam. Sözel değil, sözelciler AYT'de matematik çözmüyor.

Biliyorum hocam fakat bir önemi yok. Ben psikoloji bölümü okumak için matematik görmenin saçma olduğundan bahsediyorum.
Matematiğin olmadığını düşünelim, herkes kazanır ve sizin seçeceğiniz mesleğin değeri azalır. Mecburi olarak bazılarının elenmesi lazım.

Matematiğin olmadığını düşünelim, herkes kazanır ve sizin seçeceğiniz mesleğin değeri azalır. Mecburi olarak bazılarının elenmesi lazım.

Vallahi inanamıyorum sizlere iyiyde böyle tabulaştırmışsınız ha o YKS yerine üniversiteden sonra özel bir yetenek ve psikoloji sınavları yapılabilir sonra işsizlik çok fazla YKS baraj arttırılsın diye ağlıyorsunuz yine sonra sınav çok zor diye ve yine sonra gençler işinden mutlu olmuyorlar ve üretim düşüyor.

Vallahi inanamıyorum sizlere iyiyde böyle tabulaştırmışsınız ha o YKS yerine üniversiteden sonra özel bir yetenek ve psikoloji sınavları yapılabilir sonra işsizlik çok fazla YKS baraj arttırılsın diye ağlıyorsunuz yine sonra sınav çok zor diye ve yine sonra gençler işinden mutlu olmuyorlar ve üretim düşüyor.
Türkiye'de yaşıyoruz Norveç'te değil, haberiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı