TYT matematik netleri nasıl arttırılır?

Arkadaşlar mezun falan demişsiniz de benim zaten hedefim çok yüksek değil kendimi az çok biliyorum zaten, onun içinde kendi yaşadığım şehirde ki hemşirelik bölümünü istiyorum onun da sıralaması 140 k ama ben garanti olsun diye 110 k falan yapmak istiyorum zaten. Verdiğiniz cevaplar içinde teşekkürler bu arada dediklerinizi uygulayacağım.

TYT matematik netlerini zamanla arttırırsın. Problemlerde asıl olayın zaten denkleme dökme olduğunu anlayınca rahatlayacaksın, tecrübeyle sabit. Fasikül alabilirsin; çoğu kişi ÖSYM'den zor demesine rağmen fasiküller bence problem mantığını oturtma konusunda çok güzel şeyler. Fasiküllerle birlikte deneme çözme rutini oluşturabilirsin, haftada bir gün ile başlamak güzel olabilir. Orta seviye denemeler ile başlaman hem hatalarını hem yeni soru tipleri görmene katkıda bulunacaktır. Onun dışında Eyüp b.'nin "Gelişiyorum" Playlist'ini izleyebilirsin, yorum becerini geliştirebilirsin böylece.

TYT'de belli seviyeye geldikten sonra AYT ile dengede götürmen kazanmana çok yardımcı olacaktır. Özellikle AYT ilk 10 soru için çok faydalı bu sistem.

Hocam peki hangi fasikülleri önerirsiniz TYT problemler için. Ayrıca denklem kurmaya katılıyorum çünkü problemleri yapabiliyorum ama pratiğim olmadığı için çok uzun sürüyor çözmesi onu da bol soru ile halledebilirim değil mi?

Hocam peki hangi fasikülleri önerirsiniz TYT problemler için? Ayrıca denklem kurmaya katılıyorum çünkü problemleri yapabiliyorum ama pratiğim olmadığı için çok uzun sürüyor çözmesi onu da bol soru ile halledebilirim değil mi?
Apotemi Problemler,Kitapİşler - İşler Kitabevleri Resmi Sitesi, bunu kendim de kullanıyor ve faydasını görüyorum. Problem çözmenin uzun sürme sebebi ayrıca işi denkleme dökmek yerine yüksek ihtimalle deneme-yanılma yapıyor olman.

Ayrıca yazın başlamana gerek yok 110k yapmak için, daha yükseğini de çok çok rahat yaparsın yazın başlarsan. Son 4-5 ay kala başlayıp da 90-100 netlere gelen adamlar tanıyorum. Sana sadece matematik lazım olmayacak, bunu unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı