TYT ve AYT netleri nasıl arttırılır?

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Özdebir'in sonuçları az önce geldi.
TYT Türkçe: 32 net.
TYT Matematik: 11 net.
TYT Fen: 7,5 net.
TYT Sosyal: 9 net.
TYT Toplam: 60 net civarı.

AYT Matematik: 12 net.
AYT Fizik: 0,25 net.
AYT Kimya: 1,5 net.
AYT Biyoloji: 2 net.
AYT Toplam: 14,75 civarı.

Her gün branş TYT Türkçe ve TYT matematik çözüyorum. AYT fizik için Nihat Bilgin fasikül başladım. AYT kimya için Çap aldım. AYT biyoloji için Apotemi aldım. Şu sonuçlardan sonra şunu fark ettim ki: Çok çalışmam lâzım(mış). Hedefim ilk 70.000. Siz ne tavsiye verirsiniz? @288313 ve @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocalarım konuma sizleri de beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girdiğin denemenin orta seviye ve ÖSYM tarzı olduğunu varsayıyorum (genelde özdebir tarzı). Türkçen gayet iyi, matematiğe baktığımda süre sıkıntının olduğunu hissediyorum. Sosyal 15 olur sınava kadar. Fen konu çalışarak 15 seviyesine çıkarılır. AYT'de çok eksiğin var. Matematik ve Fiziğe asılarak AYT netini arttırmaya bak. 345 AYT Fiziği kesinlikle çöz, daha üstüne bakmana gerek yok güven bana. AYT Matematik için ilk 10 soru kalıptır (binom, sayı basamakları, 2.derece denklem, karmaşık sayılar vs.) onlara iyi asıl. Trigonometrin nasıl? Geometri için kalan sürede analitik çalışarak 2-3 net yapmak ciddi öne atacaktır. Her gün TYT Türkçe ve Matematik çözmen gayet iyi, süre tutarak kendini belirli bir kalıba sok. Kronometre yerine zamanlayıcı kur. Tavsiyem kendim de yaptığım Türkçe için 45, Matematik için 70DK süre tut ve o süre bitince kağıdı kalemi bırak. Zamanla hızlandığını göreceksin. İlk başta eksik süre hissedeceksin ama bu seni daha da hızlı çözmene olanak sağlayacak. Hangi denemeleri çözüyorsun?

Girdiğin denemenin orta seviye ve ÖSYM tarzı olduğunu varsayıyorum (genelde özdebir tarzı). Türkçen gayet iyi, matematiğe baktığımda süre sıkıntının olduğunu hissediyorum. Sosyal 15 olur sınava kadar. Fen konu çalışarak 15 seviyesine çıkarılır. AYT'de çok eksiğin var. Matematik ve Fiziğe asılarak AYT netini arttırmaya bak. 345 AYT Fiziği kesinlikle çöz, daha üstüne bakmana gerek yok güven bana. AYT Matematik için ilk 10 soru kalıptır (binom, sayı basamakları, 2.derece denklem, karmaşık sayılar vs.) onlara iyi asıl. Trigonometrin nasıl? Geometri için kalan sürede analitik çalışarak 2-3 net yapmak ciddi öne atacaktır. Her gün TYT Türkçe ve Matematik çözmen gayet iyi, süre tutarak kendini belirli bir kalıba sok. Kronometre yerine zamanlayıcı kur. Tavsiyem kendim de yaptığım Türkçe için 45, Matematik için 70DK süre tut ve o süre bitince kağıdı kalemi bırak. Zamanla hızlandığını göreceksin. İlk başta eksik süre hissedeceksin ama bu seni daha da hızlı çözmene olanak sağlayacak. Hangi denemeleri çözüyorsun?
Hocam öncelikle mesajınız için çok teşekkür ederim. Özdebir orta seviye bir denemeydi bana göre de. Matematik için süreyi 80 dakika falan ayırıyorum ancak bu benim için fazla bir süre ve geometride 3, 4 soruya bakabiliyorum. Bu sebepten 70 dakikaya düşüreceğim.

Türkçe'ye 40 dakika ayırıyorum. Yeterli geliyor gibi.

Dediğiniz gibi AYT'm çok ama çok eksik. Bu sebepten hemen fasiküllere yöneldim. Kimya için Çap ve fizik için Nihat Bilgin aldım. Şu anlık çok fazla konu eksiğim olduğundan 345 fiziği sonra alacağım.

Matematik için Acil fasikülleri düşünüyorum zira bana temel ve orta seviye bir yayın lâzım. Matematikte polinom, binom gibi çok temel eksiklerim var. Trigonometrim iyi sayılmaz ama her denemede netim çıkıyor.

Ekstra olarak; TYT Türkçe'de Limit çözüyorum. TYT matematik için de Bilgi Sarmal. Ancak süremiz daha dikkatli tutup, şu an elimde bulunan 345'e başlayacağım. Hocalara soruyorum yapamadıklarımı ama artmadı bir türlü.

Ablam yapamadığın soruların çözümünü kapatıp, tekrardan çöz gibi bir tavsiye verdi. Değerlendireceğim.

Tekrardan çok teşekkür ederim, değerli vaktinizi bana ayırıp yazmışsınız o kadar. İyi ki varsınız.

matematik için Acil fasikülleri düşünüyorum zira bana temel ve orta seviye bir yayın lâzım. Matematikte polinom, binom gibi çok temel eksiklerim var. Trigonometrim iyi sayılmaz ama her denemede netim çıkıyor.
Kitaplığımdan sana şöyle bir ilaç hazırladım dostum. Sen bunları kesinlikle al ve çöz sınava kadar. Özellikle ismini yazdım ki çözmediğim şeyi önerdiğimi zannetme. Özellikle Acil fasikülünü ve Apotemi Trigonometriyi çöz. Faydasını görmez isen bul beni :)
WhatsApp Görsel 2023-03-09 saat 23.18.10.jpg

Ekstra olarak; TYT Türkçe'de Limit çözüyorum. TYT matematik için de Bilgi Sarmal. Ancak süremiz daha dikkatli tutup, şu an elimde bulunan 345'e başlayacağım. Hocalara soruyorum yapamadıklarımı ama artmadı bir türlü.
Deneme olarak gayet iyi seviyeler, matematik için vites yükseltmek istersen Acil Rejenerasyon alabilirsin.
Ablam yapamadığın soruların çözümünü kapatıp, tekrardan çöz gibi bir tavsiye verdi. Değerlendireceğim.
Ben sana daha güzelini önereyim, benim yaptığım gibi en güzel ve konuyu hatırlatan soruları kes ve dosyada topla, her akşam çöz ve etkiyi gör. :)
İyi ki varsınız.
Teşekkür ederim, sanırım bu cümleyi bana kuran ilk kişisin. :D

Son düzenleme:
Kitaplığımdan sana şöyle bir ilaç hazırladım dostum. Sen bunları kesinlikle al ve çöz sınava kadar. Özellikle ismini yazdım ki çözmediğim şeyi önerdiğimi zannetme. Özellikle Acil fasikülünü ve Apotemi Trigonometriyi çöz. Faydasını görmez isen bul beni :)Eki Görüntüle 1696147

Deneme olarak gayet iyi seviyeler, matematik için vites yükseltmek istersen Acil Rejenerasyon alabilirsin.

Ben sana daha güzelini önereyim, benim gibi en güzel ve konuyu hatırlatan soruları kes ve dosyada topla, her akşam çöz ve etkiyi gör. :)

Teşekkür ederim, sanırım bu cümleyi bana ilk kuran kişisin. :D
Ne kadar memnun olduğumu bilemezsiniz. Bana vakit ayırdınız o kadar. Herkes yapmaz. İyi ki varsınız tekrardan, sizin gibi insanları görünce umudum artıyor. 🙏

Verdiğiniz tavsiyeler için de ayrıca teşekkür ederim. TYT matematikte 345, Bilgi Sarmal bitirdim. 3D'nin de %60'ı bitti, rafa koydum ancak. Düzenli çözmediğim için istediğim netlere kavuşamamış olabilirim. Zira bu üç yayının beni 20 netlere taşıması gerekirdi.

Geometriden sene başında almış olduğum karar neticesinde pek soru çözmüyorum ve vakit ayırmıyorum. Biliyorum, çok yanlış bir tercih ancak dershanedeki öğretmenimin çok iyi olması ve de denemelerde 10 dakikadan çok zaman ayıramayışımın da etkisi var. Bu sebepten Acil'in geometrisini almayacağım.

AYT Ritim Son Tur yazıyor. Seviyemin üstü olabilir. Acil'in fasikülleri, Apotemi Trigonometri şu an listemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı