TYT Matematik ve fen nasıl yapılılr?

Ömer Yomra

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6600 8 GB 16 GB RAM RYZEN 5 5500
Merhaba arkadaşlar ben TYT sınavına girip 2 yıllık tercih edeceğim. Bu sınava ilk girişim mezun değilim. Sorum şu olacak ben eşit ağırlık öğrencisiyim fakat Matematik ve fen hakkında inanın hiçbir şey bilmiyorum. Fenden en az 3 net yapmam lazım 3-4 net fenden yapmam için hızlıca hangi konuları bitirmeliyim ve günde 2 saat çalışma ile kaç günde biter sizce tahminen? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey bilmeyen için biyoloji çok zor gelir, bence 9 fiziği ve 9 kimyası en kolay halledilebilecek dersler. 10. sınıf kimyası da biraz ezber ama zaman kalırsa bakın. Zaman kalsa bile optiğe dalgalara bakmayın çok kafa karıştırır, 1 veya 2 soru garanti çıkar ama iyi bir çalışma lazım bence. Biyolojinin 10. sınıfı da kolaydır, hele ki genetik kısmının mantığını öğrenince rahatça yaparsınız, zaman da var zaten sınavda.
2020 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları - Üniversite Rehberi
Buradan geçen senelerde çıkan konulara bakabilirsiniz, yalnız bazı konular bayağı daraltıldı hayatımızda kimya gibi, kazanımlara da bakıp çalışın.

Matematik temelini ne kadar sağlam oluşturur ve ne kadar çok soru çeşidi görüp çözersen senin için iyi olur. Formül ezberlemesi yapmana gerek yok konuları tekrar edeceğin zaman soru çözümü yap bu senin için daha yararlı olacaktır.
2021 TYT Konuları ve Soru Dağılımı
blogunu inceleyerek geçmiş yıllarda hangi konudan kaçar adet soru çıktığını inceleyebilir ona göre bir çalışma programı oluşturabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı