TYT nasıl çalışılır?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Yazın TYT çalışacağım. Çoğu derste neredeyse sıfırım. Neler önerirsiniz? Özellikle sayısalı geliştirmem lazım.

Nasıl çalışmalıyım? Genellikle, sınav zamanlarında günlük 3-4 saat çalışıyorum. Ve iyi verim alıyorum.

Ayrıca çoğu dersten 9/10 net yapmak istiyorum.

Çalışma saatin yanlış eğer sakin sakin güzelce çalışmak istiyorsan saat 08:00 ile 12:00 arası en iyisidir.
Yanlış falan değil. Herkesin çalışma saati farklıdır. Bazısı sessiz ortam sever bazılarına ortam fark etmez. Birisine çalışma tavsiyesi verilecekse çalıştığı zaman dilimine karışmadan verin.

Hocam ilk önceliğiniz daima matematik olsun. Gün içinde 20-30 paragraf çözmeyi unutmayın. Eğer MF öğrencisi iseniz fende her branştan 2-3 kitap bitirmeniz gerekebilir ama TM ci iseniz birer kaynak bitirip Full deneme abanın. Sosyal konusunda hiç test kitabına bakmanıza gerek yok bence direk deneme üzerinden ilerleyin.

Yanlış falan değil. Herkesin çalışma saati farklıdır. Bazısı sessiz ortam sever bazılarına ortam fark etmez. Birisine çalışma tavsiyesi verilecekse çalıştığı zaman dilimine karışmadan verin.

Tamam saat 12 de kalkıp saat 3'e çalışsın çok bekler güzel puanı.

Geri
Yukarı