TYT netleri nasıl yükseltilir?

RonaldocuMessi

Decapat
Daha fazla  
Birkaç gün önce bir deneme yaptım. Şu an 12. sınıfım. 4 senedir yaptığım ilk deneme buydu. 24.75 net yapabildim. Berbat bir sonuç olduğunu biliyorum. Son yıllarda çözdüğüm ilk deneme ve TYT olarak da ilk denemem olduğu için beklediğim bir sonuçtu. (9. ve 10. sınıf pandemiden dolayı yoktu bende.) Ama bu kadar berbat olmasını beklemiyordum. İlk denemeden 45 50 net yapsam yeterdi bana. Zamanla kendimi geliştirirdim. Açılan konulara bakınca insanların ilk netleri 45 50 net civarı zaten. Acaba bende mi sorun var? Benim çözdüğüm denemem çok mu kolaydı?

Çap yayınlarının 0. TYT denemesini çözdüm. Yayınları pek bilmiyorum. Zor bir yayın filan mı? Türkçe de çok zaman harcadım. Sayısal kısma geçince de yeni tarz sorulara alışık olmadığım için berbat ettim. Matematikte 0 netim var. Şaka değil, gerçekten 0 net. Dershaneye gidiyorum. Hoca tahtaya 2018-2019 TYT soruları yazınca genel olarak soruları rahatcana çözüyorum. Ama denemede yapamadım. Neyse, sizden ricam bu netler nasıl yükselir? Yani ne yapmam gerekiyor? Çözdüğüm yayın zor mu? Bilgisi olan arkadaş varsa cevap verebilir mi? Son olarak sonucu aşağıya yazayım.

Türkçe: 18 D - 15 y - 8 b - 14.25 net.

Sosyal: 9 D - 6 y - 5 b - 7.5 net.

Matematik: 2 D - 8 y - 30 b - 0 net (yetiştiremediğim için 20 soruya filan bakamadım bile.)

Fen: 4 D - 4 y - 12 b - 3 net (dediğim gibi, bunda da 7,8 soruya filan bakamadım bile.)

Son olarak dersleri kötü olan birisi değilim. Yanlış anlaşılmak istemem ama salak değilim. Neden bu kadar berbat olduğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Nedeni ne olabilir? Nasıl çözüme ulaşılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sıkıntının Türkçede çok zaman harcama olduğunu düşünüyorum çünkü TYT de amaç olabildiğince çok soru görebilmek matematiğin acil düzeltilmesi gerek bir süre genel deneme yerine branş denemelerine yönel istersen matematik denemelerinde 15 netin üstüne çıkınca genele geçersin, bu süre zarfında Türkçede hiz kazanmak için paragraf soru bankası/deneme çözebilirsin.

Türkçe için paragraf kitabı al her gün soru çöz dil bilgisi için ise videolar izle not al.

Matematik için örneğin Rehber Matematiğin 49.Günde TYT matematik kitabı var video yardımı ile temelini yenilersin. Sonra 3-4-5 Matematik veya Genel TYT Matematik kitabı olarak konuları pekiştirirsin.

Biyoloji için Selin Fizik için Fizikle Barış Kimya için ise Benim Hocam kanalları izleyebilirsin ayrıca üstte arkadaşın dediği gibi kesin çıkacak konulara bakabilirsin.

Hocam sınava girmeden önce 15 gündür paragraf çözüyordum. Problemler soru bankamdan da soru çözüyordum. Ama sonuç maalesef hüsran.

Hocam 4 senedir deneme hiç yapmamışsınız bayağı doğal aslında büyük ihtimalle sorun deneme mantığı ile uzun süre test çözmemenizde zaman ilerledikçe yıpranmışsınız belli ki. Sabah'a alarm kurun öyle branş denemesi çözün bir de öyle deneyin kendinizi.

Belli ki temelin 0. Türkçe 15y yapman da okumaya ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Yerinde olsam bu seneyi temel atma senesi olarak değerlendirip sonraki senenin sınavına girerdim, hedef varsa tabi. Olmayan temele kat çıkamazsın çünkü.

Birkaç gün önce bir deneme yaptım. Şu an 12. sınıfım. 4 senedir yaptığım ilk deneme buydu. 24.75 net yapabildim. Berbat bir sonuç olduğunu biliyorum. Son yıllarda çözdüğüm ilk deneme ve TYT olarak da ilk denemem olduğu için beklediğim bir sonuçtu. (9. ve 10. sınıf pandemiden dolayı yoktu bende.) Ama bu kadar berbat olmasını beklemiyordum. İlk denemeden 45 50 net yapsam yeterdi bana. Zamanla kendimi geliştirirdim. Açılan konulara bakınca insanların ilk netleri 45 50 net civarı zaten. Acaba bende mi sorun var? Benim çözdüğüm denemem çok mu kolaydı?

Çap yayınlarının 0. TYT denemesini çözdüm. Yayınları pek bilmiyorum. Zor bir yayın filan mı? Türkçe de çok zaman harcadım. Sayısal kısma geçince de yeni tarz sorulara alışık olmadığım için berbat ettim. Matematikte 0 netim var. Şaka değil, gerçekten 0 net. Dershaneye gidiyorum. Hoca tahtaya 2018-2019 TYT soruları yazınca genel olarak soruları rahatcana çözüyorum. Ama denemede yapamadım. Neyse, sizden ricam bu netler nasıl yükselir? Yani ne yapmam gerekiyor? Çözdüğüm yayın zor mu? Bilgisi olan arkadaş varsa cevap verebilir mi? Son olarak sonucu aşağıya yazayım.

Türkçe: 18 D - 15 y - 8 b - 14.25 net.

Sosyal: 9 D - 6 y - 5 b - 7.5 net.

Matematik: 2 D - 8 y - 30 b - 0 net (yetiştiremediğim için 20 soruya filan bakamadım bile.)

Fen: 4 D - 4 y - 12 b - 3 net (dediğim gibi, bunda da 7,8 soruya filan bakamadım bile.)

Son olarak dersleri kötü olan birisi değilim. Yanlış anlaşılmak istemem ama salak değilim. Neden bu kadar berbat olduğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Nedeni ne olabilir? Nasıl çözüme ulaşılabilir?

Hocam şimdi öncelikle yapman gereken Türkçe paragraf kitabı alman ve onu süre tutarak ve okuduğunu anlayacağın bir yerde kafanı vererek çözmen sosyal kısmına gelirsek sosyal yoruma dayalı oluyor TYT'de. Onun için yapmak gereken bol bol TYT tarih, coğrafya, din soruları çözmen sen ne kadar fazla çözersen yorum gücün o kadar artar matematik kısmı acayip basit tek yapman gereken problem sorularının ufak taktikleri var onları öğrenmen zaten ondan sonrası soru çözme ile pekişir ve çok rahat +50 net yaparsın fen kısmını bilemeyeceğim hiç çalışmamıştım lisede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe için paragraf kitabı al her gün soru çöz dil bilgisi için ise videolar izle not al.

Matematik için örneğin Rehber Matematiğin 49.Günde TYT matematik kitabı var video yardımı ile temelini yenilersin. Sonra 3-4-5 Matematik veya Genel TYT Matematik kitabı olarak konuları pekiştirirsin.

Biyoloji için Selin Fizik için Fizikle Barış Kimya için ise Benim Hocam kanalları izleyebilirsin ayrıca üstte arkadaşın dediği gibi kesin çıkacak konulara bakabilirsin.

Hocam 4 senedir deneme hiç yapmamışsınız bayağı doğal aslında büyük ihtimalle sorun deneme mantığı ile uzun süre test çözmemenizde zaman ilerledikçe yıpranmışsınız belli ki. Sabah'a alarm kurun öyle branş denemesi çözün bir de öyle deneyin kendinizi.
3-4-5 TYT Soru bankam var. Ondan çözüyorum. Paragraf olarak ise Çap yayınlarının Çıkmış Sınav Soruları kitabını çözüyordum. Ama konu hakkında bilgi sahibi olan, tanıdığım birisi bana bunu çözmememi söyledi. Sorular genelde 2010-1995 arasında çıkmış sorular. 3-5 tane 2015-2020 çıkmış paragraf sorusu çözmek yerine 3-4-5 yayınlarının Paragraf kitabını çözmemi söyledi. (Özellikle bu yayını önermedi. Elimdekiler arasında en iyisinin bu olduğunu söyledi.) Sizce hangisini çözmeliyim ? Olaya Matematik bazından bakarsak da TYT'de Fonksiyonlara kadar ilerledim. Ama her konuyu bitirdikten sonra yalnızca 1 tane en kolayından test çözdüm. Muhtemelen bu yaptığım şey yüzünden gelişme kaydedemedim. Bu yüzden matematiğe sıfırdan başladım.

Teşekkür ederim hocam. 3-4-5 TYT soru bankam var. Ondan çözüyorum. Paragraf olarak ise çap yayınlarının çıkmış sınav soruları kitabını çözüyordum. Ama konu hakkında bilgi sahibi olan, tanıdığım birisi bana bunu çözmememi söyledi. Sorular genelde 2010-1995 arasında çıkmış sorular. 3-5 tane 2015-2020 çıkmış paragraf sorusu çözmek yerine 3-4-5 yayınlarının paragraf kitabını çözmemi söyledi. (özellikle bu yayını önermedi. Elimdekiler arasında en iyisinin bu olduğunu söyledi.) Sizce hangisini çözmeliyim? Olaya matematik bazından bakarsak da TYT'de fonksiyonlara kadar ilerledim. Ama her konuyu bitirdikten sonra yalnızca 1 tane en kolayından test çözdüm. Muhtemelen bu yaptığım şey yüzünden gelişme kaydedemedim. Bu yüzden matematiğe sıfırdan başladım.

Herkese yorumu için teşekkür ederim.

Paragraf da çıkmış soruları çözmek her zaman kaynak çözmekten daha mantıklıdır kim önerdiyse hata yapmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı