TYT puanı ile yatay geçiş

hayl0s

Decapat
Daha fazla  
Dönem sonu yatay geçiş yapmak istiyorum. Okula girdiğim puan mı önemli, yoksa benim kaç ile girdiğim mi?

Dönem sonu yatay geçiş yapmak istiyorum. Okula girdiğim puan mı önemli, yoksa benim kaç ile girdiğim mi?
Başvuracağın okulda kontenjan var ise yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsin. Kurul toplandığı takdirde uygun kişiyi puan,sıralama vesaire gibi seçeneklerle eleme yaparak kabul işlemi uygulanıyor.

Başvuracağın okulda kontenjan var ise yatay geçiş başvurusunda bulunabilirsin. Kurul toplandığı takdirde uygun kişiyi puan, sıralama vesaire gibi seçeneklerle eleme yaparak kabul işlemi uygulanıyor.

TYT puanı berbat. Şu anki düşüncem not ortalamamı yüksek tutup okulumu değiştirmek. %70 TYT'ye bakıyorlar. %30 okul başarısına. Almamalarından korkuyorum.

Sorunu anlamadım tam ancak şöyle işliyor sistem. Eğer yerleştirme puanınla yatay geçiş yapacaksan puanının, senin kazandığın yıl o üniversiteye ve o bölüme katılan son öğrencinin puanından daha yüksek olması gerekir. Aksi halde değerlendirmeye alınmazsın. Açılan kontenjana göre de yüksek puandan aşağıya doğru kişiler kabul edilir üniversiteye. 10 kişilik kontenjana 20 kişi başvurursa ilk 10 kişi alınır.

Sorunu anlamadım tam ancak şöyle işliyor sistem. Eğer yerleştirme puanınla yatay geçiş yapacaksan puanının, senin kazandığın yıl o üniversiteye ve o bölüme katılan son öğrencinin puanından daha yüksek olması gerekir. Aksi halde değerlendirmeye alınmazsın. Açılan kontenjana göre de yüksek puandan aşağıya doğru kişiler kabul edilir üniversiteye. 10 kişilik kontenjana 20 kişi başvurursa ilk 10 kişi alınır.

Ben 219 yapmıştım. O halde benim gitmek istediğim okulda alınan son öğrencinin puanının, benim puanım yani 219'dan düşük olması lazım. 220 olsa almazlar mı?
Hangi bölüm kardeşim

Bilgisayar programcılığı. Kendi şehrime dönmek istiyorum.

Hayır senin puanından yüksekse değerlendirmeye alınmazsın bile. Önce puanına bak, sonra tercih yap. Boşuna uğraşma. Puan türüne dikkat et tabii ki.

Sıkıntı o zaman ya üzdü bu.
Hayır senin puanından yüksekse değerlendirmeye alınmazsın bile. Önce puanına bak, sonra tercih yap. Boşuna uğraşma. Puan türüne dikkat et tabii ki.

Aslında ben sadece üniversite değiştireceğim bölümüm yine aynı kalacak. Başka bir yolu yok mudur bunun?

Merkezi yerleştirme puanınla geçiş yapacaksan puanın yüksek olmak zorunda. Ancak geçen yılın değil bu yılın puanından yüksek olmak zorunda. Senin kazandığın yılın puanı yani ona dikkat et. Başka türlü puan ortalamasıyla geçiş yapılıyor sanırım ancak o konuda bilgim yok.

Geri
Yukarı