TYT sınav süresi 165 dakikaya çıkartıldı!

Bu sefer de liseler anlamsız olurdu. Kaldı ki böyle davranılınca da üniversiteler anlamsızlaştırıldı. Değiştirilmesi gereken çok şey var.
Maalesef liseler zaten anlamsız. Parayla not satın almaktan farkı yok, veliler öğrencileri sırf bedavadan OBP kazansınlar diye özel okula gönderiyor. Sınav dediğin herkese eşit olmalı, okullardaki sözlü puanı tarzı keyfi puanlar hesaba katılmamalı.

Şaka gibi. Şu sınav sistemini kaldırın daha iyi.

Yahu çok mu zor? Bir ABD bir Avrupa sistemi yapacaksın TYT gibi bir sınav o puanı tutan okumak istediği üniversitenin fakülte sınavına giricek böylece gereksiz para için meslek seçen ve "sayısal" gibi yığılma yerler görmeyiz.

Üniversite diplomasının anlamının kalmadığını düşünüyorum. Yeni bakanı da başarılı bulmuyorum. Ziya Hocam çok daha iyiydi. Otoriter bir bakan değildi ama gelen gideni aratıyor maalesef.
Türkiye'de son 20 yıldır hiçbir eğitim bakanı işini yapamıyor bence. İşini bilen biri olsaydı doğru dürüst bir program koyardı ona göre ilerlerdik, her sene sınava 3 ay kala hop diye yeni sınav sistemi duyurulmazdı.

Bu iş böyle ne zamana kadar gidecek gerçekten bilimiyorum. Her gün farklı bir değişiklik oluyor önemli bir olay olmayan gün yok bu durum canımı çok sıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı