TYT soru bankaları nasıl çözülmeli?

RoseMacron

Decapat
Daha fazla  
Dershanede hangi konulari gördüysek onları kolay orta zor olarak kaynaklardan çözüyorum. YouTube'da birkaç kanal direkt kitabı bitirip başka kitaba geçin diyor. Hangisini yapmak daha mantıklı? Ayrıca şu an 345 yayınlarını çözebiliyorum bir kitap daha almak istiyorum. Orijinal yayınları mı yoksa Bilgis Sarmal mi almak daha mantıklı?

Hangi ders için soruyorsun? Coğrafya için harita bilgisi, tarih için bilgi/olay yorumlama kilit noktadır. Türkçede dil bilgisi konularını bitirip paragrafa yoğunlaşmak, matematik için de temelde sorun varsa onu halledip problem ağırlıklı gitmek gerekir. Tüm bunları yaparken de süre kontrolü lazım.

2 kitaptan paralel ilerlemek en doğrusu. 1 kolay, 1 zor kaynak alıp konu bittikçe ikisinden de soruları eritirsiniz. Gerekirse 3. bir kaynak alınır.

Elimde kolay olarak acil yayınları matematiğin ilacı var orta olarak 345 var bir tane de orijinal almak istiyorum bilgi sarmal da iyi yayin diyorlar hangisini almamı önerirsiniz?

Dershanede hangi konulari gördüysek onları kolay orta zor olarak kaynaklardan çözüyorum. YouTube'da birkaç kanal direkt kitabı bitirip başka kitaba geçin diyor. Hangisini yapmak daha mantıklı? Ayrıca şu an 345 yayınlarını çözebiliyorum bir kitap daha almak istiyorum. Orijinal yayınları mı yoksa bilgis sarmal mi almak daha mantıklı?

Kendinize faydalı gördüğünüzü uygulayın herkesin dediği 100 de 100 doğru değil ama öneri vermek gerekirse acil alın /veya almayın deneme üzerine yoğunlaşın.

Kendinize faydalı gördüğünüzü uygulayın herkesin dediği 100 de 100 doğru değil ama öneri vermek gerekirse acil alın /veya almayın deneme üzerine yoğunlaşın.

Konuları bitirirken soru bankalarını da bitirmeye çalışıyorum bunlar bittiği an denemelere başlayacağım zaten her hafta sonu deneme oluyorum genel TYT olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı