TYT Türkçe netlerini arttırmak için öneri

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Böyle garip ders görmedim ya. Bir denemede 30 net diğerinde 27 birinde 23. Özdebir'e girdim 18 net yapmışım anlamıyorum ki. Hedefim 30'dan fazla net yapmak ama nasıl çalışmalıyım? Her denemede farklı çıkıyor.

İşin komik yanı paragraf soru bankası çözerken en fazla 1 yanlış yapıyorum.

Fazla heyecan yaptığından veyahut süreyi yetiştirmek için hızlı çözdüğünden çok yanlışın çıkıyor olabilir mi?

He
Hocam ah bir anlasam. Dil bilgisinden desem onları yapmayınca bile paragrafta yanlış çıkıyor.
Yapabilidiğini yap paragraf için yapabileceğin dil bilgisinden soruları boş bırakma. Süre tutarak hızlıca deneme çöz kendine zaman sınırı koy, hepimiz denemelerde farklılıklar yaşıyoruz bir keresinde denemenin son 10 dakikasında 22 tane paragraf çözüp 22/22 yapmıştım bir keresinde tüm türkçeyi 70 dk da çözerek 16 yanlış 4 boş çıkartmıştım denemeler çok değişken olur kendin çözerek bir düzen oluştur.

İlk başlarda süresiz çözüyordum. Maksat elim alışsın. Sonradan süreli çözmeye başladım. Dilbilgisine ağırlık verdim. Şu an her gün deneme çözüyorum ve sabah erken saatlerde çözmeye özen gösteriyorum. Sınava kadar sabah kalkıp o Türkçeyi çözmeye beynim ve elim alışsın diye. Şu an en az süremle 43 dakikada 36 netti. Daha önümüzde uzun bir süre var çalışmaya devam.

O zaman önce doğru çözmeye sonradan hızlı ve doğru çözmeye odaklanmanız lazım. İlk başlarda benim de çok kötü gelen netlerim oluyordu. 20 doğru 20 yanlış geleni hatırlıyorum :D bunların hepsi zamanla oturacak şeyler. Sadece sabredip sınava kadar odak bir şekilde çalışmaya devam edin. Bizim gibi sınava hazırlanan herkese başarılar.

O zaman önce doğru çözmeye sonradan hızlı ve doğru çözmeye odaklanmanız lazım. İlk başlarda benim de çok kötü gelen netlerim oluyordu. 20 doğru 20 yanlış geleni hatırlıyorum :D bunların hepsi zamanla oturacak şeyler. Sadece sabredip sınava kadar odak bir şekilde çalışmaya devam edin. Bizim gibi sınava hazırlanan herkese başarılar.

Allah'tan gamsız biriyim dershanedekiler 2 yanlış yapınca 1 hafta ara veriyor :)

Allah'tan gamsız biriyim dershanedekiler 2 yanlış yapınca 1 hafta ara veriyor :)

En son yapılması gereken şeylerden birisi hocam. Sınava kadar elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ondan sonrası için elimizden bir şey gelmez. En azından elimden geleni yaptım demek bile yeterli. Kolay gelsin umarım istediğiniz yeri tutturursunuz.

Geri
Yukarı