TYT ve AYT 5 nette kalmak

Konularınız bittiyse tekrar etmek için test çözmeniz lazım. TYT bilgisi çabuk gidiyor. AYT'ye ağırlık vermişsiniz. AYT'yi bırakmayın. TYT matematiğinize de etki edecektir. Günlük problem çözmüyorsanız çözmeye başlayın.

Ben de komple deneme sanmıştım da neyse yine sadece matematikmiş :) Benim de netlerim o kadar falandı. AYT matematik az çok biliyordum ve sadece emin olduğum soruları çözdüm. Bu sayede hem yanlış çıkarmayarak netim iyice düşmedi hem de en azından 10 soru falan yapabiliyordum. Tabii bunlar denemeydi :) Asıl sınava girdim geçen sene... TYT'de 3 - 1 AYT'de 3 - 0 matematik yaptım :) Sonuç olarak Manisa Celal Bayar Türkçe öğretmenliği kazandım :)

İlk denemelerde herkes kötü yapar, en az 20-30 deneme sonra netler düzeliyor zaten. 6 ay düzenli çalışma ile 20'şer net yapabilirsiniz bence. Taktik olarak çalışmaya devam edin ve bol problem çözün bence.
2018 YKS sınavında AYT'de sözel kısmın tüm sorularını b şıkkı işaretleyerek sözel kısımda 6,25 net elde ettim.

Kalan 13,75 net için günde 1 saat çalışsanız yeter.
Hocam şık dağılımı yok mu sınavlarda? 40 soruda her şıktan sekizer tane yok tabii ama birbirine yakın diye biliyordum ben.

İlk denemelerde herkes kötü yapar, en az 20-30 deneme sonra netler düzeliyor zaten. 6 ay düzenli çalışma ile 20'şer net yapabilirsiniz bence. Taktik olarak çalışmaya devam edin ve bol problem çözün bence.

Hocam şık dağılımı yok mu sınavlarda ya. 40 soruda her şıktan 8'er tane yok tabii ama birbirine yakın diye biliyordum ben.

Sağ olun hocam siz ve 1 arkadaş adam akıllı cevap verdi Allah sizden razı olsun hedef 70bin sıralama ve İstanbul.

Hocam şık dağılımı yok mu sınavlarda? 40 soruda her şıktan sekizer tane yok tabii ama birbirine yakın diye biliyordum ben.
Yokmuş. Bir yandan da onu denemiş oldum.
Asıl amacım kendine biz TM'ciyiz diyen arkadaşlarıma TM puanım ile hava atmaktı. YKS duyurulduğunda 0,5 net şartı vardı. Sonradan kaldırılmış. Daha doğrusu tek sınavdan yapılsa yetiyormuş. Ben hepsinde var diye şansuma güvenip öyle yapmıştım.

Zaten olması soru karıştırmayı olumsuz etkiler. Gerek yok. Ama suyunun çıkmaması için de bir sistem vardır elbet.

Son düzenleme:
Asıl amacım kendine biz TM'ciyiz diyen arkadaşlarıma TM puanım ile hava atmaktı.
Ben de artan zamanda TM'ye bakacaktım ama işte kendime güvenemedim, 3-4 tane biyoloji sorusunda yarım saat düşündüm, üstüne şık da değiştirmedim. Kalan 5 dakikada 6 doğru 7 yanlış yapıp 14K olabildim ancak TM'de. Aslında denemelerde 18-25 net civarında yapıyordum, okulun TM sıralamasında ilk sıraları sayısalcılar olarak işgal ediyorduk :D

TYT de sözel derslerin ders notlarını nerede bulabilirim Türkçe de rüştü hocayı izliyordum ama taktikleri zaman kazandırmaktan başka bir işe yaramayacak bence sınavda dier derslerde de yeterli kaynağım yok şu anlık okumayı planlıyorum.

TYT de sözel derslerin ders notlarını nerede bulabilirim Türkçe de rüştü hocayı izliyordum ama taktikleri zaman kazandırmaktan başka bir işe yaramayacak bence sınavda dier derslerde de yeterli kaynağım yok şu anlık okumayı planlıyorum.
Coğrafya için 9-10 ders kitabı yeterli, tarih için ise Delta Kültür özeti işine yarayabilir.

Arkadaşlar o kadar çalışıyorum. Bir türlü yapamıyorum, test de çözüyorum ama denemelerde yapamıyorum, öneriniz var mı?
Hedefim ikisinde de: 20 net.

Geometriye bayağı iyi çalış. Çıkmış sorulara bakıyorum en zor geometri sorusunu bile ucundan yakaladığın zaman bitiriyorsun. Geometriye iyi çalışır ve boşlamazsan iki sınavda da +10'ar net gelir. TYT için günlük problem çöz ve kitap oku. Bol bol kitap oku. AYT'nin formülü de bol bol soru çözmek. Bir de fonksiyonlar konunuz iyi olsun hem TYT hem de AYT temeli için.

Yeni konular

Geri
Yukarı