TYT'de 5,5 ayda 60 net yapmak

Türkçe 10.
Sosyal 5
Fen 0
Mat 0

@er2grul
Dostum matematikte hiç kalem oynatamadıysan işimiz uzun. Öncelikle antremanlar ile matematik veya matematiğin ilacı gibi kitaplar çözmelisin. Bu süre zarfında hızlı hızlı TYT fen konularına giriş yapman lazım. Kaybedecek hiç vaktin yok. Hemen matematik çözmeye ve fen konularını çalışmaya başla.

Dostum matematikte hiç kalem oynatamadıysan işimiz uzun. Öncelikle antrenmanlar ile matematik veya matematiğin ilacı gibi kitaplar çözmelisin. Bu süre zarfında hızlı hızlı TYT fen konularına giriş yapman lazım. Kaybedecek hiç vaktin yok. Hemen matematik çözmeye ve fen konularını çalışmaya başla.

Antrenmanlarla matematik pek önermem. Aktif matematik çözüp sonrasında matematiğin ilacı TYT soru bankası çözebilir. Oradan da AYT başlayıp aynı anda götürebilir.

Problemler çözmeniz iyi ama, temel yoksa biraz zaman kaybı gibi.

Hocam şu an antrenmanlarla matematik çözüyorum iki kitabı 1 haftada bitiririm gibi. Hocam konudan sapıyorum ama DGS hakkında bir fikriniz var mıdır? 2 yıllık bölümü boşu boşuna okumak istemiyorum.

@XFG

Hocam şu an aktif kuvvet problemler çözüyorum kitabı 1 haftada bitirmeyi planlıyorum. Netlerimde artış olur mu?
@er2grul

Matematik 0 net. Ne çözse artar. AYT aynı anda gitmez zaten 2 yıllık okuyacakmış.

Hocam orada mısınız?

Son düzenleme:
Hocam şu an antrenmanlarla matematik çözüyorum iki kitabı 1 haftada bitiririm gibi. Hocam konudan sapıyorum ama DGS hakkında bir fikriniz var mıdır? 2 yıllık bölümü boşu boşuna okumak istemiyorum.

@XFG

@er2grul

Hocam orada mısınız?
Buradayım. Reis ne çözsen artırırsın. İstersen problemden yürü istersen temel kavramlardan istersen geometriden. 6 ay süre çok her halükarda halledersin. Yeter ki düzenli ve sıkı çalış. Günde 20 soru problem 20 soru geometri çöz. Ama yeni nesil de çöz. Geri kalan süreyi temel kavramlara ver. Günde en az 30 soru paragraf. Fen için yapacak bişey yok konu çalışmak dışında. Günde kaç saat çalışıyorsun?

Türkçe 10.
Sosyal 5
Fen 0
Mat 0

@er2grul
Hocam ben de 60+ TYT istiyorum, başlayalı 1 hafta oldu ve senden daha fazla türkçe vs yaptığım halde(30 net türkçem) yetiştiremeyeceğim korkum var. Korkutmak istemem ama kafanı kaldırmaman lazım, günde en az 8 9 saat. Kolay gelsin. Bu benim günlük çalışma sürem.

Dosya Ekleri

• share_image_1703105822682.png
    share_image_1703105822682.png
    207,4 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı