TYT'de 75 net yapmak

KarakayaAdem

Kilopat
Daha fazla  
Selam. Malum, YKS açıklandı ve ben beklediğim gibi TYT'den 48 net yapmışım. Dilciyim ve YDT netim de 71. bu yıl hazırlığa girerek orada tekrar hazırlanacağım YKS'ye. Dil netimi 77, TYT'yi de 75 civarına yükseltmek istiyorum. Dilde ne yapacağım belli onda sorun yok ama TYT'yi 75 yapmak için nasıl bir yol haritasi izlemeliyim? Günde 6 saat ders çalışmayacağım dolayısıyla 90 net gibi hedeflerim yok. 75 net civari yapan arkadaşlara sorumdur, nasıl bir yol izlediler ve günde kaç saat ders çalıştılar. Ayrıca şu an ingilizcem hazırlık sınavını neredeyse fulleyecek seviyede olduğu için üniversitede ders sorunu da olmayacak; çoğunlukla boş geçecek, onu da belirteyim.

Ayrı ayrı netlerimi de yazayım: Türkçe 25 net, sosyal 15 net, matematik 7 net, fen 0,75 net.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fenin korkunc giris seviyesini ogrensen 10 net rahat gelir. Kalani icinde matematik lazim. En cok soru cikan konulari ogrensen 75 nete tamamlarsin ama seneye kadar sosyal ce turkce tekrari da yapman gerek unutma.

Yani kim ne derse desin işin özü çok çalışmak , bol soru çözmek ve en önemlisi günde en az 1 saat kitap okumak.
Sonrasında program yapmada zorlanıyorsan özel koç tutabilirsin kendine.
Bir de çalışırken bilgisayar , telefon kısaca elektronik eşyaları kaldırmak yerine daha az kullanmaya çalış. Direk kaldırırsan aklın hep ona takılır.
En önemlisi bu sene arkadaş ortamından UZAKLAŞ.

Yani kim ne derse desin işin özü çok çalışmak , bol soru çözmek ve en önemlisi günde en az 1 saat kitap okumak.
Sonrasında program yapmada zorlanıyorsan özel koç tutabilirsin kendine.
Bir de çalışırken bilgisayar , telefon kısaca elektronik eşyaları kaldırmak yerine daha az kullanmaya çalış. Direk kaldırırsan aklın hep ona takılır.
En önemlisi bu sene arkadaş ortamından UZAKLAŞ.
Adam dilci ve 75 net yapmak istiyor bu dediklerine gerek yok. İngilizcesi de iyiymiş zaten biraz problemler çalışsa bir de tyt fen bitirse yeter günde 2 saatlik çalışmayla halledilir.

Geri
Yukarı