TYT'de sadece Türkçe sosyal ile istenilen bölümlere gidilir mi?

haven_0

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben matematik pek fazla sevmeyen birisiyim. O yüzden YKS sınavında matematik çözmeyi düşünmüyorum. Sosyal ile Türkçe çözmeyi düşünüyorum. 2 yıllık bölümlerden birine gitmek istiyorum. Gİtmek istediğim bölümler birkaç ay önce duyurulan bilişim ve yazılım ile alakalı olan 12 tane yeni bölüm, veya bilgisayar programcılığı. Bunların içinden bir bölüme gitmeyi düşünüyorum ancak bu bölümler sayısal bölüm diye mi geçiyor? TYT'de sayısal veya sözel bölüm diye bir ayrım var mı? Eğer öyle bir ayrım varsa benim matematik ve fen çözmem lazım mı bu bölümlerden birine gidebilmek için, sadece Türkçe ve sosyal ile bu bölümlere gidemez miyim?

Hocam Bu siteden yapabileceğiniz/Yapmayı düşündüğünüz netleri girin. Sıralamanıza bakın. Aşağı yukarı benzer gelicektir. Fark olabilir ama ortalama sonuçta bu değerler. Gitmek istediğiniz bölümün sıralamalarına bakın internetten. Yakınsa ihtimaliniz var demektir.

İstediğinizin bölümünü puanına sıralamasına bağlı TYT de sayısal sözel ayrımı yok bu arada AYT de var dediğin
evet ayt de olduğunu biliyorum ancak tyt'de emin olamadım

TYT'de ayırma yok gidebilirsin tabii ki o ayırma AYT'de var.
sadece türkçe ve sosyal ile mümkün o zaman, teşekkür ederim yanıtınız için

Hocam Bu siteden yapabileceğiniz/Yapmayı düşündüğünüz netleri girin. Sıralamanıza bakın. Aşağı yukarı benzer gelicektir. Fark olabilir ama ortalama sonuçta bu değerler. Gitmek istediğiniz bölümün sıralamalarına bakın internetten. Yakınsa ihtimaliniz var demektir.
evet bu tarz siteleri biliyorum. Ancak mat ve fenden çözmeme gerek var mı diye aklıma soru işareti takıldı birden. Çünkü istediğim bölümler sayısal diye geçmese de sayısal dersler barındırdığı ve birkaç yerden de "bilgisayar programcılığı sayısal bölüm" gibi şeyler duyunca tedirgin oldum. Teşekkür ederim inceleyeceğim siteyi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı