TYT'ye başlamalı mıyım?

gearbass

Hectopat
Şu an 11.sınıfım 1.5 ay sonra dershaneye başlayacağım. Dershane başlarken TYT denemesi ile sınıf belirlenecek. İyi sınıfa yerleşmek istiyorum. Sizce kısa sürede tüm TYT'yi halletmeye mi çalışsam yoksa önemli konuları iyi şekilde mi öğrenmeye çalışsam? Hangi konuları kesin hallet dersiniz?

Kesinlikle başlama 11. sınıfı 11'de mükemmel derecede öğrenmeye bak. 12'ye geçince ve hatta yaz tatilinde TYT için o kadar çok çalışacaksın ki şimdiki çalıştıklarını unutursun bile boşa çalışma.

Dershane sınavında kimse çok başarılı olmayacak ama senden başarılısı olacak tabii ki de. Yaz tatili bittikten sonra dershanen yeni bir sınıf belirleme sınavı zaten yapacak. Çok takma yani.

Eğer 11'i şimdi halledersen 12'de çalışacağın bütün o konuların yanında lise hayatının en zor konuları olan 11 konularını zaten eritmiş olduğun için rahatlayacksın.

Benim dediğimi düzün bir şekilde yap seneye bana dua edersin.

Kesinlikle başlama 11. sınıfı 11'de mükemmel derecede öğrenmeye bak. 12'ye geçince ve hatta yaz tatilinde TYT için o kadar çok çalışacaksın ki şimdiki çalıştıklarını unutursun bile boşa çalışma.

Dershane sınavında kimse çok başarılı olmayacak ama senden başarılısı olacak tabii ki de. Yaz tatili bittikten sonra dershanen yeni bir sınıf belirleme sınavı zaten yapacak. Çok takma yani.

Eğer 11'i şimdi halledersen 12'de çalışacağın bütün o konuların yanında lise hayatının en zor konuları olan 11 konularını zaten eritmiş olduğun için rahatlayacksın.

Benim dediğimi düzün bir şekilde yap seneye bana dua edersin.
10.Sınıflara ne önerirsin hocam. Ben de seneye yüksek ihtimalle dershaneye gideceğim. OBP'm iyi olacak gibi. TYT adına şu zamanlarda bir şey yapmalı mıyım? Yoksa okul notlarını yüksek tutmak yeterli olur mu?

10.Sınıflara ne önerirsin hocam. Ben de seneye yüksek ihtimalle dershaneye gideceğim. OBP'm iyi olacak gibi. TYT adına şu zamanlarda bir şey yapmalı mıyım? Yoksa okul notlarını yüksek tutmak yeterli olur mu?
10.sınıf zaten TYT konularını içeriyor. 10. sınıfı verimli geçirmen TYT için bir artı zaten.
TYT çalışabilirsin neden olmasın ama çalışmasan da sıkıntı olmaz
Yazın dershaneye gidersen TYT orada bitirilecek zaten.
Şu an paragraf ve problem çözmeye ağırlık ver. Artık TYT sınavlarına gireceksin ve paragraf probleme erken başlaman çok iyi olur. Okul notların için 10. sınıf çalışmanı da sakın ihmal etme.
Bu dediklerimi şu an okul açıkken uygula.

Ha sen dersen ben zaten 10. sınıfı öğrenmiş durumdayım ne yapayım? O zaman 9'daki eksiklerini hallet iyi olur.
Yazın dershanede TYT kursuna gitmiyorsan eğer evde kendi kendine TYT'ye başla. Kısaca yaz tatilinde mutlaka TYT çalışması yap.

Zaten senin gördüğün şu an sadece 9 ve 10. sınıf o da TYT zaten. Ders çalışacağın zaman mecbur bunlara çalışacaksın (başka bir şey bilmediğin için). E yani sen zaten TYT çalışıyorsun. :D

Son düzenleme:
Şimdi konuları tekrar edersen dershanede anlatıldığı zaman anlamadığın 2-3 yeri de sorup konuyu tam olarak öğrenmiş olursun. Bu sürede coğrafya ve FKB'yi tekrar edip kalan zamanda biraz paragraf ve TYT matematik çalışabilirsin bence. Tabi sadece TYT çalışırsan 11'i unutursun, 11'deki konuları da tekrar etmen iyi olur aynı zamanda.
Ben derslerimi düzgün dinleyip sınavlara da 1-2 hafta önceden çalışmıştım sadece. konuları düzgün öğrenirsen TYT'ye hazırlandığın zaman hatırlaman kolay olur.

Şimdi konuları tekrar edersen dershanede anlatıldığı zaman anlamadığın 2-3 yeri de sorup konuyu tam olarak öğrenmiş olursun. Bu sürede coğrafya ve FKB'yi tekrar edip kalan zamanda biraz paragraf ve TYT matematik çalışabilirsin bence. Tabi sadece TYT çalışırsan 11'i unutursun, 11'deki konuları da tekrar etmen iyi olur aynı zamanda.

Ben derslerimi düzgün dinleyip sınavlara da 1-2 hafta önceden çalışmıştım sadece. konuları düzgün öğrenirsen TYT'ye hazırlandığın zaman hatırlaman kolay olur.
TYT için Problem Paragraf Dil Bilgisi Geometri bitirmeye çalışacağım 11'i de devam ettireceğim. Yani öyle daha mantıklı geldi.

Geri
Yukarı