TYT'ye nasıl çalışmam gerek?

SpiPaNg

Centipat
Daha fazla  
Şu an 11. sınıf bitiyor ve 12. sınıf oluyorum daha ders çalışmaya başlamadım. Biraz üzerinde düşündüm ve gerçekten yapmam gereken çok fazla şey var. TYT matematik temelim var 40 soruda 17-20 civarlarında yapabiliyorum. Geometriden özel ders aldım ve bütün geometri konularını hallettim ve iyi seviye yapabiliyorum. TYT fen hiç bilmiyorum.11. sınıfa gelirsek 11. sınıf matematiğim çok iyi varsa ufak tefek konu eksikleri vardır. Fenim ortalama seviyede.

Sınav netlerime gelecek olursam sadece 1 tane TYT sınavı yaptım ve çok fazla sınav çözen birisi de değilim bu yüzden zamanı pek iyi kullanamıyorum.
TYT netlerim:
Türkçe: 25 net.
Sosyal: 12 net (sosyal bilmiyorum)
Matematik: 16.50 net.
Fen: 4 net.
Toplam: 57.50

11. sınıf netlerime gelecek olursam:
Mat: 20-25 arası (30 soruda)
Fen: 15-17 (30 soruda)

Hedefim 10000 ne kadar çalışmayla ve nasıl çalışmayla başarabilirim. Nereden başlamalıyım? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Eksik olduğunuz konuları belirleyip üstüne gitmeye bakın. Yaz uzun, bunu iyi değerlendirebilirsiniz. Denemelerle yine eksiklerinizi görürsünüz ve forumdan yardım almaktan çekinmeyin. Başarılar.

Hocam anladığım kadarı ile TYT fenden bayağı bir eksiğimiz var. İlk 10k istiyorsanız tyt feni 20 net yapmalısınız bence. Standart sapma işin içine girince her sene tyt de en yüksek puanlı test fen oluyor.

Geri
Yukarı