TYT'ye nasıl çalışmaya başlanmalı?

Mert340752

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam.

12. sınıf öğrencisiyim ve bölümüm eşit ağırlık. Bu zamana kadar hiç doğru düzgün ders çalıştığım olmadı ve aklım başıma geldi ders çalışmaya karar verdim ama fazla bir vaktim olmadığı için TYT'ye nasıl başlayacağımı bilmiyorum. 70 günlük matematik kampları vs. var ama beni çok oyalar gibime geliyor sizce nasıl başlamalıyım ne yapmalıyım?

Selam.

12. sınıf öğrencisiyim ve bölümüm eşit ağırlık. Bu zamana kadar hiç doğru düzgün ders çalıştığım olmadı ve aklım başıma geldi ders çalışmaya karar verdim ama fazla bir vaktim olmadığı için TYT'ye nasıl başlayacağımı bilmiyorum. 70 günlük matematik kampları vs. var ama beni çok oyalar gibime geliyor sizce nasıl başlamalıyım ne yapmalıyım?

TYT kamplarından başla. Kamp kitaplarınıda alır devam edersin kesinlikle oyalamaz seni geliştirir.

Rehber matematik 49 günde TYT kampı uygun mudur? Ve yanında matematiğin ilacı TYT soru bankası ile başlasam.
Tyt uzun ya da kısa sürecek diye bir olay yok, tyt tamamen bitmez çünkü. Bir de mezuna kalmayı düşünmüyorsan tüm tyt konularına çalışmak yerine çok çıkan konuları ve yapabileceğin konuları seçip çalışmalısın. Tyt'yi öyle ya da böyle halledip de ayt basmalısın.

Rehber matematik 49 günde TYT kampı uygun mudur? Ve yanında matematiğin ilacı TYT soru bankası ile başlasam.

Bıyıklı matematiğin kitabını alıp kampından ilerleyebilirsin. Tabii önce bir videosuna izle mesela verim almadıysan ve anlamadıysan devam etme, başka kanallara bak, 2. olarak da mert hocanın kanalını önerebilirim. Sıfırdan başlayıp mert hocayla ilerleyen arkadaşlarımda memnun. Bende sıfırdan başladım ve bıyıklı matematikle ilerliyorum.

Başlangıç için rehber matematik iyidir ama videolarda çok makara kukara yapar ben böyle istemiyorum zor soruları da görmek istiyorum diyorsanız sizi temelden alıp üst seviyelere level arttıracak Mert Hocayı öneririm. Fen derslerinde ise kimyada Görkem Şahin, fizikte Fizikle Barış veya VIP Fizik, Biyolojide ise Betül biyoloji, Doktor biyoloji kanallarına göz atabilirsin. Unutmayın sadece matematik yok fen derslerinede bir o kadar önem verin evet zor değildir anlaması çoğu konunun kolaydır ama çabuk unutulur.

Biraz araştırdım ve şunlara karar verdim.

Matematik kampına şenol hocanın 40 günde TYT kampıyla başlamayı düşünüyorum ve TYT de bir kişinin tavsiyesi ile fen dersi çözmemeyi düşürüyorum onun yerine sosyal derslere bakarım katsayıları aynı zaten. Sizce mantıklı mı bu düşündüklerim?

Yeni konular

Geri
Yukarı