UART haberleşme kodu "Serialexception: [ Errno 13 ]" hatası veriyor

tahagurkas

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bir tane UART haberleşme kodum var.

Bu kodumu Ubuntu'nun kendi terminali üzerinden çalıştırdığımda bir sıkıntı yok fakat, Ubuntu'ya kurdugum VS Code üzeriden çalıştırmaya çalıştırdıgımda ise hata alıyorum.

Hata: Serialexception: [ Errno 13 ] could not open port /dev/ttyTHS1: [ Errno 13 ] permission denied ' /devttyths1 '

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu kodumu Ubuntu'nun kendi terminali üzerinden çalıştırdığımda bir sıkıntı yok fakat, Ubuntu'ya kurdugum VS Code üzeriden çalıştırmaya çalıştırdıgımda ise hata alıyorum.

Hata: Serialexception: [ Errno 13 ] could not open port /dev/ttyTHS1: [ Errno 13 ] permission denied ' /devttyths1 '

Buraya göz atarmısın?

bencede SerialException: Could not open port /dev/ttyS0 [Errno 13] Permission denied: '/dev/ttyS0' · Issue #17 · codebugtools/codebug_tether buraya göz at

Geri
Yukarı