"uazq" uzantılı fidye virüsü nasıl temizlenir?

Windows 7'mi kullanıyorsunuz?
evet
düşük sistemim odlgu için
Basın hocam direk formatı başka çareniz yok maalesef.

Dava dosyalarını farklı bir USB belleğe at. Onlarda mı kilitli?
kitliler hocam
Hocam çok fena şifrelediklerini söylüyorlar. Ayrıca dosyalar açılıyor gibi bir şey demiştiniz. Ne demek istediniz tam anlamadım. Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Bazen formatta düzeltmiyor. Tekrar sızıyor dosyaya.
orda dosya uzantısı .uazq onu silip eski haline çevirdiğimde gene açılmıyordu örnek.png.uazq olan dosyası silip açmaya çalışıyordum ama hasarlı diyor

Evet.
Düşük sistemim odlgu için.

Kitliler hocam.

Orada dosya uzantısı .uazq onu silip eski haline çevirdiğimde gene açılmıyordu örnek.PNG.uazq olan dosyası silip açmaya çalışıyordum ama hasarlı diyor.

Önceden kayıt almış mıydınız dosyayı? Veya sistem geri yükleme noktası oluşturmuş muydunuz?eğer yakın zamanda oluşturduysanız kullanarak belki kullanabilirsiniz.internette Shadow Explorer diye bir uygulamayı önermişler.bir bakın derim.

evet
düşük sistemim odlgu için

kitliler hocam

orda dosya uzantısı .uazq onu silip eski haline çevirdiğimde gene açılmıyordu örnek.png.uazq olan dosyası silip açmaya çalışıyordum ama hasarlı diyor
Vınnn hocamın dediği gibi, sistem geri yükleme varsa kurtarabilirsiniz ama yoksa hocam formattan başka seçenek yok gibi.

Önceden kayıt almış mıydınız dosyayı? Veya sistem geri yükleme noktası oluşturmuş muydunuz?eğer yakın zamanda oluşturduysanız kullanarak belki kullanabilirsiniz.internette Shadow Explorer diye bir uygulamayı önermişler.bir bakın derim.
hocam şansıma geri yüklemede virüsü yedikten sonrası var öncesi yok ama sanırsam kayıt aldım göz gerdireyim

Hocam şansıma geri yüklemede virüsü yedikten sonrası var öncesi yok ama sanırsam kayıt aldım göz gerdireyim.

Hocam aklıma son bir şey geldi. Belki internet aracılığıyla geri geliyordur. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. Ardından Malwarebytes, Kaspersky ile taratın. İnternette stop djvu decryptor diye bir yazılım gördüm. Araştırdığıma göre güvenilirmiş. Güvenli modda bununlada tarayın. Ardından dosyalarınız açılıyor mu bakın. Açılıyorsa telefonunuz ile dosyaların fotoğraflarını falan çekin. Bu da işe yaramazsa format son çare.(stop djvu decryptor güvenlir mi tam bilmiyorum. Sizde bir araştırın derim.)
veya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son düzeltme olarak:Nedense bana güvenilir gelmedi.

Hocam şansıma geri yüklemede virüsü yedikten sonrası var öncesi yok ama sanırsam kayıt aldım göz gerdireyim.

İnternette sizin için araştırma yaparken. Bu yazılımı buldum.
Link: https://tr.howtofix.guide/setup-gridinsoft-fix.exe
Sitede okduğum kadarıyla virus geri yükleme kopyalarını silebiliyor.
Uygulamayı kurduktan sonra internet bağlantısını kesin eğer cihazınıza. Harici anahtar ile bağlantı kesme özelliği varsa onu kullanın. Uygulamayı kurun tam tarama yapın.
Şifre çözücü: https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/download/stop-djvu
Bu yazılımı kurup şifreli dosyaların olduğu lokasyonları seçin adrından "decrypt" tuşuna tıklayın.
Umarım virustan kurtulursunuz.
Önemli işlemi yaparken Backdoor'dan kaçınmak için Wi-Fi bağlantısını kapatın gerekirse güvenli mod üzerinden işlemi yapın.

Hocam aklıma son bir şey geldi. Belki internet aracılığıyla geri geliyordur. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. Ardından Malwarebytes, Kaspersky ile taratın. İnternette stop djvu decryptor diye bir yazılım gördüm. Araştırdığıma göre güvenilirmiş. Güvenli modda bununlada tarayın. Ardından dosyalarınız açılıyor mu bakın. Açılıyorsa telefonunuz ile dosyaların fotoğraflarını falan çekin. Bu da işe yaramazsa format son çare.(stop djvu decryptor güvenlir mi tam bilmiyorum. Sizde bir araştırın derim.)
veya
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Son düzeltme olarak:Nedense bana güvenilir gelmedi.
hocam ben bu tarz kaynaklara baktım adamlar 20 dolar 50 dolar 75 dolar istiyor programı öyle veririm diyor dedim 1-2 dosya düzelt alcam free yok diyo

İnternette sizin için araştırma yaparken. Bu yazılımı buldum.
Link: https://tr.howtofix.guide/setup-gridinsoft-fix.exe
Sitede okduğum kadarıyla virus geri yükleme kopyalarını silebiliyor.
Uygulamayı kurduktan sonra internet bağlantısını kesin eğer cihazınıza. Harici anahtar ile bağlantı kesme özelliği varsa onu kullanın. Uygulamayı kurun tam tarama yapın.
Şifre çözücü: https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/download/stop-djvu
Bu yazılımı kurup şifreli dosyaların olduğu lokasyonları seçin adrından "decrypt" tuşuna tıklayın.
Umarım virustan kurtulursunuz.
Önemli işlemi yaparken Backdoor'dan kaçınmak için Wi-Fi bağlantısını kapatın gerekirse güvenli mod üzerinden işlemi yapın.
hocam masaüstü direk kabloyla bağlanıyom internete

Yeni konular

Geri
Yukarı