Ubisoft save dosyasını Steam görmüyor

svsknr

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Birim Koordinatörü
Merhaba.

Daha önce Epic Games üzerinden satın aldığım ve Ubisoft Connect üzerinden kurup oynadığım Immortals Fenyx Rising oyununu, sırf Steam kütüphanemde bulunsun diye, %85'lik indirimden faydalanarak tekrar satın aldım. Oyunu bu kez Steam üzerinden kurdum ve açtım ama oyun baştan/sıfırdan başladı; Ubisoft'tan save dosyasını çekmedi (hatta, çekeyim mi diye sormadı bile).

Ben şimdi bu save dosyasına nasıl ulaşabilirim? OneDrive üzerinden baktım ama oradaki geri dönüşümü de boşaltmışım. Oyunu tekrar Ubisoft üzerinden mi kurmam gerekecek?

Benzer bir problem yaşayıp da çözebilen üye varsa, yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'de oyun Cloud Save'i destekliyorsa Steam'e kaydediyordur Save'i. Ancak Ubisoft'un da her türlü Cloud save yapması lazım oyunu Steam'den açarken. Ubisoft belki de kendisi hiç save yapmıyor olabilir.
Normalde Ubisoft buluta kayıt yapıyor ve oyunu açarkende Ubisift Connect açılıyor ama oyunların seri numaraları farklı olduğu için save dosyasını çekmedi sanırım :/

Oyunun Steam dosyalarıni Ubisoft Connect'e tanitip oyunu Ubisoft üzerinden çalıştırın, bakalım Save'i çekecek mi.
OneDrive'daki save dosyasını kurtardım; İş çıkışı deniycem. Olmazsa, sizin yöntem son çare olacak sanırım 👍

SONUÇ: Hiç bir şekilde save dosyasını gösteremedim ve oyunu kaldırıp, Ubisoft'taki seri numarası görünen (Steam'e ait oyunda seri numarası görünmüyor) oyunu yükledim; Eski kayıtlar geldi. Steam'den aldığım oyunu iade ettim ):

Son düzenleme:
Save dosyası cihazınıza indiyse Steam'den tekrar girmeyi deneseydiniz. Steam ile Ubisoft'un save konumu aynıysa otomatik Steam'in de tanıması gerekliydi.
Evet, konumlar aynı ve denedim ama olmuyor. Bir de şunu fark ettim, Steam üzerinden kurduğum oyunların ana menüsü vs Ubisoft üzerinden kurduğum aynı oyunlara göre, yaklaşık 1 saniye kadar geç tepki veriyor. İlginç!

Yeni konular

Geri
Yukarı